Wtorek, 5 lipca 2022 14:37
Reklama
Reklama
Reklama

Kto zostanie Ambasadorem Kociewia? Wyłonią Perełki Kociewia i wręczą wyróżnienia zasłużonym Kociewiakom

W Piasecznie k. Gniewa 25 sierpnia 2018 r., przy okazji „Piaseczno Folklor Festiwal”, Kociewiacy i miłośnicy Kociewia spotkali się na I Walnych Plachandrach. Właśnie wtedy pierwszy raz przyznano tytuły Ambasadora Kociewia i Perełki Kociewia. W 2022 r. ponownie zostaną wybrani Ambasadorzy Kociewia i Perełki Kociewia.
Kto zostanie Ambasadorem Kociewia? Wyłonią Perełki Kociewia i wręczą wyróżnienia zasłużonym Kociewiakom
Autor: Materiały organizatorów

W następnym roku plachandrowanie zakończyło się w Wirtach, gdzie odbywał się Jarmark Kociewski. Tam także ogłoszono Perełki Kociewia i Ambasadorów. Na rok 2020 zaplanowane były III Walne Plachandry podczas Festiwalu Smaku w Grucznie niedaleko Świecia. Niestety pandemia uniemożliwiła realizację tego pomysłu. Podobnie było w roku następnym...

W 2022 r. pojawiła się jednak możliwość organizowania imprez i uroczystości. W związku z tym nadchodzi czas na zgłaszanie kandydatur do tytułów Ambasadora Kociewia i Perełki Kociewia.

Ambasadorami Kociewia mogą zostać osoby reprezentujące różne sfery życia społecznego: kultury, edukacji, nauki, polityki, sportu, działalności społecznej i charytatywnej (wyróżnienie w kategorii indywidualnej) oraz instytucje, stowarzyszenia, fundacje, placówki kulturalne i oświatowe, zespoły artystyczne, grupy nieformalne (wyróżnienie w kategorii zbiorowej). Podstawowym warunkiem otrzymania tytułu jest szeroko pojęta działalność na rzecz Kociewia oraz szeroko pojęta promocja tego regionu.

Ambasadorem Kociewia w kategorii biznesu może zostać przedsiębiorstwo, które wykazuje związek z Kociewiem, a ponadto przyczynia się do rozwoju gospodarczego ekonomicznego regionu, pozytywnie wpływa na lokalny rynek zatrudnienia, wspiera - poprzez patronat lub sponsoring - wydarzenia na Kociewiu.

W tej kategorii przyznaje się ów honorowy tytuł osobno przedsiębiorstwom mikro i Perełką Kociewia może być uhonorowana osoba młoda (do 35 roku życia) o szczególnym dorobku w różnych dziedzinach życia społecznego (kultura, sztuka, sport, przedsiębiorczość, nauka, inna działalność) na rzecz Kociewia.

Prawo zgłaszania kandydatur mają osoby fizyczne i prawne z terenu Rzeczypospolitej Polskiej. Wnioski (załączniki do regulaminów) składać należy w terminie do 15 czerwca 2022 r. na adres: Kasztelania Bytońska, Bytonia, ul. Kasztelańska 3, 83-210 Zblewo (z dopiskiem: Ambasador Kociewia lub Perełka Kociewia). Regulaminy nagród jak i formularze wniosków znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.kociewie24.eu.

Regulamin i wnioski można pobrać TUTAJ

 

Kasztelania BytońskaOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama