Środa, 6 lipca 2022 15:06
Reklama
Reklama
Reklama

KWP Gdańsk- Policjanci z komisariatu wodnego pomogli 75- latkowi.

  • Źródło: KWP Gdańsk
KWP Gdańsk- Policjanci z komisariatu wodnego pomogli 75- latkowi.
Autor: Pplicja

KWP Gdańsk- Policjanci z komisariatu wodnego pomogli 75- latkowi.

Policjanci z komisariatu wodnego pomogli mężczyźnie, który bardzo źle się poczuł podczas spaceru. Mężczyzna zasłabł przy jednym z wejść na plażę, nie był w stanie dojść o własnych siłach do samochodu, był z nim znacznie utrudniony kontakt. Zaalarmowani przez żonę mężczyzny policjanci, którzy właśnie patrolowali quadem pas nadmorski, od razu podjęli interwencję. Wodniacy prawidłowo ocenili stan mężczyzny, dostrzegając zagrożenie życia i natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. Z uwagi na to, że karetka nie mogła podjechać do miejsca, w którym się znajdowali, policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu 75-latka do najbliższego bezpiecznego miejsca, w którym ratownicy mogli udzielić mu pomocy medycznej. Policjanci do czasu przyjazdu ratowników medycznych monitorowali funkcje życiowe 75- latka. Dzięki ich interwencji, według medyków mężczyzna przeżył.

W niedzielę o godzinie 15.30 policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku patrolowali rejon pasa nadmorskiego Gdańsk Stogi. Policjanci na wysokości wejścia na plażę numer 23 zauważyli kobietę, która wzywała pomocy. Sierżanci Łukasz Brzeziński i Michał Wylot od razu zareagowali na wołanie o pomoc. Okazało się, że mąż kobiety podczas spaceru bardzo źle się poczuł, był z nim utrudniony kontakt, mężczyzna nie był w stanie samodzielnie dojść do auta, coraz bardziej opadał z sił. Policjanci za pośrednictwem oficera dyżurnego wezwali pogotowie i w związku z tym, że miejsce, w którym się znajdowali, było niedostępne dla samochodów, postanowili przetransportować mężczyznę quadem do miejsca, w którym bezpiecznie ratownicy medyczni mogli udzielić mu pomocy medycznej. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu ratowników medycznych monitorowali funkcje życiowe 75- latka.

W chwili przekazania pacjenta załodze pogotowia, policjanci w sposób szczegółowy zrelacjonowali zachowanie mężczyzny, co pozwoliło ratownikom na szybsze przeprowadzenie dalszych czynności ratowniczych w karetce. Według medyków wystąpiło wysokie ryzyko utraty życia przez 75- latka, a szybka i zdecydowana interwencja policjantów mu zapobiegła.

To kolejny przykład profesjonalizmu i opanowania pomorskich policjantów, którzy w sytuacji kryzysowej potrafią skutecznie udzielać pomocy przedmedycznej.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama