Środa, 6 lipca 2022 16:09
Reklama
Reklama
Reklama

Gdynia. Kierował pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów i potrącił kobietę na przejściu dla pieszych.

Policjanci z ruchu drogowego pracowali przy wypadku drogowym, do którego doszło w piątek na ul. Jana z Kolna. Mundurowi ustalili, że 21-latek potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Okazało się, że mężczyzna kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego mieszkańca Gdyni, a prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Gdynia. Kierował pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów i potrącił kobietę na przejściu dla pieszych.
Autor: Policja

W piątek około 12.20 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na ul. Jana z Kolna. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 21-latek kierujący osobowym renault, jechał lewym pasem ruchu i ominął autobus, który zatrzymał się na prawym pasie ruchu, aby ustąpić pierwszeństwa pieszej. W wyniku tego manewru 21-letni mieszkaniec Gdyni potrącił kobietę, która została przewieziona na badania do szpitala.

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili oględziny oraz wykonali zdjęcia, a także zabezpieczyli monitoring. W trakcie czynności okazało się, że sprawca zdarzenia ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres 36 miesięcy za kierowanie pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. W związku z powyższym mundurowi przewieźli go do szpitala na pobranie krwi, a następnie do policyjnej celi.

W sobotę decyzją prokuratury, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara więzienia do lat 3, natomiast za niestosowanie się do orzeczonego wyroku grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama