Środa, 6 lipca 2022 16:15
Reklama
Reklama
Reklama

RadUNIA kultury w północnej części Gdańska

  • Źródło: nck.org.pl
RadUNIA kultury w północnej części Gdańska
Autor: Wikipedia.pl

Stare Miasto w Gdańsku to północna część dzielnicy Śródmieście, położona nad zbudowanym przez Krzyżaków w XIV wieku Kanałem Raduni. To wyjątkowe dzieło hydrotechniki miało ogromne znaczenie dla rozwoju gospodarczego Gdańska, to tutaj powstał bowiem największy zakład produkcyjny średniowiecznej Europy - Wielki Młyn. Tutaj znajdują się również cenne zabytki Gdańska: m.in. Ratusz Staromiejski, Kościół św. Katarzyny i Kościół sw. Józefa czy Dom Opatów Pelpilińskich. Dziś mimo, że każdy z tych zabytków pełni już inną rolę, to nad Kanałem Raduni nadal dużo się dzieje. Obszar ten jest bowiem siedzibą wielu instytucji kultury w mieście. Działają tu dwa oddziały Muzeum Miasta Gdańska: Muzeum Bursztynu i Muzeum Nauki Gdańskiej oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury, Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, Oblackie Centrum Edukacji i Kultury, a także Przedszkole im. Panienki z okienka. To właśnie te instytucje, otwarte na nowe inicjatywy     i wspierające ciekawe przedsięwzięcia postanowiły wykorzystać  potencjał wspólnoty i stworzyć sieć partnerską pn. „RadUNIA kultury”.

W imieniu partnerów inicjatywy i dyrekcji Nadbałtyckiego Centrum Kultury serdecznie zapraszam na konferencję prasową połączoną z uroczystością podpisania listu intencyjnego partnerów inicjatywy „RadUNIA Kultury”. Celem tej współpracy jest wzmocnienie działalności kulturalnej na Starym Mieście,  pokazanie potencjału działających w tym obszarze instytucji oraz wzajemna prezentacja bieżącej oferty. Współpraca ma wpłynąć na przyciągnięcie większej liczby mieszkańców oraz turystów, czego efektem mogłoby stać się większa aktywizacja Starego Miasta. Podczas konferencji przedstawimy założenia współpracy i planowane działania krótko i długoterminowe.

Uroczystość podpisania listu intencyjnego partnerów „RadUNII Kultury”. odbędzie się w dniu 18 maja 2022 r. o godzinie 12:00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.

PROGRAM KONFERENCJI

12.00-12.05 Niespodzianka artystyczna – Przedszkolaki z Panienki z Okienka

12.05-12.15 Powitanie i przedstawienie idei – Lawrence Ugwu, Dyrektor Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku

12.15-12.35 Podpisanie listu intencyjnego + wspólna fotografia

12.35-12.45 Michał Ślubowski - Stare Miasto w Gdańsku i jego znaczenie w historii miasta

12.45 Pytania i odpowiedzi / wywiady indywidualne / poczęstunek


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama