Czwartek, 30 czerwca 2022 19:01
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przysięga wojskowa u podnóża malborskiego zamku

W najbliższą sobotę, 21 maja o godzinie 10.00 w Malborku, 46 nowych ochotników złoży przysięgę i oficjalnie zostanie żołnierzami 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Przysięga wojskowa u podnóża malborskiego zamku

Sobotnia przysięga będzie miała wyjątkowy charakter. Przez ostatnie dwa lata uroczystości zaprzysiężenia żołnierzy pomorskiej brygady odbywały się bez publiczności, bez zaproszonych gości lub w bardzo ograniczonej ich liczbie. To oczywiście skutki panującej pandemii koronawirusa, która sparaliżowała życie ludzi na wielu płaszczyznach. Dzisiaj, kiedy w końcu wracamy do normalności 7 Pomorska Brygada OT wychodzi do ludzi, chce się jeszcze raz zaprezentować, zaznaczyć po raz kolejny swoją obecność na mapie regionu i dać dowód swojej gotowości do obrony i wsparcia małych Ojczyzn żołnierzy w niej służących.

Dlatego właśnie majowe zaprzysiężenie odbędzie się na placu przy Muzeum Zamkowym, u podnóża malborskiego zamku.

W tych wyjątkowych okolicznościach pomorscy terytorialsi złożą uroczystą przysięgę wojskową – deklarując gotowość do obrony i wierność Rzeczpospolitej a świadkami tej najważniejszej w życiu każdego żołnierza chwili będą ich rodziny, bliscy oraz malborczanie, którzy zechcą spędzić sobotnie przedpołudnie biorąc udział w tej podniosłej uroczystości.

Dowódca 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej kmdr Tomasz Laskowski serdecznie zaprasza na plac Muzeum Zamkowego w Malborku rodziny zaprzysiężanych żołnierzy, wszystkich mieszkańców miasta nad Nogatem oraz tych, którzy chcą towarzyszyć terytorialsom u progu ich żołnierskiej drogi.

Początek uroczystości o godzinie 10.00.


Oceń

Komentarze
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 24°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama