Środa, 6 lipca 2022 14:37
Reklama
Reklama
Reklama

Chojnice. Stracili prawko za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

  • Źródło: KWP Gdańsk
Chojnice. Stracili prawko za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.
Autor: Policja

Kierowco Zwolnij! Wolniej znaczy bezpiecznej! To częste apele powtarzane przez policjantów. Zaostrzone kary za rażące przekraczanie prędkość w obszarze zabudowanym nie zawsze motywują kierujących do zwalniania w tych szczególnych miejscach. Niestety nadal główną przyczyną wypadków drogowych jest prędkość. Dlatego policjanci każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących i apelują o  ściągnięcie nogi z gazu. Policjanci nie pobłażają  kierującym nie stosującym się do przepisów ruchu drogowego.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego chojniccy policjanci nie stosują taryfy ulgowej dla kierowców, którzy zwłaszcza w terenie zabudowanym nie stosują się do ograniczeń. Podczas prowadzonych działań, które mają podnieść bezpieczeństwo podróżujących na terenie powiatu chojnickiego funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca Człuchowa, który w Pawłowie, jechał golfem z prędkością 112 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 2000 zł i zatrzymali jego prawo jazdy.

Kolejnym kierującym, który nie stosował się do obowiązujących przepisów i rażąco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, był 25-letni mieszkaniec Piły, który jadąc przez Gutowiec pędził w terenie zabudowanym z prędkością 122 km/h. Policjanci i w tym przypadku ukarali kierującego mandatem w wysokości 2500 złotych, nałożyli 10 pkt. karnych oraz zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące.

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości musi liczyć się z wysoką karą finansową i utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Ale przede wszystkim powinien mieć świadomość, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego apelujemy o rozsądek i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama