Środa, 6 lipca 2022 15:03
Reklama
Reklama
Reklama

Z cofniętym prawem jazdy na drodze. Policja sprawdza także czy był pod wpływem narkotyków

Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który jechał najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. W czasie kontroli mieszkaniec powiatu tczewskiego przyznał mundurowym, że zażywał narkotyki. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.
Z cofniętym prawem jazdy na drodze. Policja sprawdza także czy był pod wpływem narkotyków

17 maja br. po godz. 22-giej policjanci z wydziału kryminalnego z Gdańska wykonując czynności służbowe na ul. Bałdowskiej w Tczewie, zauważyli kierowcę audi, którego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem niedozwolonych środków.Mundurowi niezwłocznie zatrzymali kierowcę do kontroli. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że 23-latek ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Dodatkowo z mężczyzną był utrudniony kontakt. W czasie rozmowy mieszkaniec powiatu oznajmił stróżom prawa, że zażywał środki odurzające. W związku z tą sytuacją funkcjonariusze doprowadzili 23-latka do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień. Jeśli potwierdzi się, że jechał on pod wpływem narkotyków, to śledczy przedstawią mu dodatkowy zarzut. Za te przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP Tczew


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama