Środa, 6 lipca 2022 15:35
Reklama
Reklama
Reklama

Kolejne zbiórki i akcje pomocowe na rzecz poszkodowanych mieszkańców Ukrainy

Grupa zrzeszona na Facebooku – Tczew dla Ukrainy organizuje kolejne wsparcie dla mieszkańców Ukrainy. Rozmowy z Caritas Diecezji Pelplińskiej jeszcze trwają, ale grupa poinformowała o kolejnym celu humanitarnej pomocy. Tym razem poszkodowanym przez rosyjskich okupantów mieszkańcom miejscowości Kalyta, pomiędzy Kijowem a Czernihowem.
Kolejne zbiórki i akcje pomocowe na rzecz poszkodowanych mieszkańców Ukrainy
Autor: Tczew dla Ukrainy (profil FB)

Miasteczko to wraz z pobliskimi wsiami było okupowane przez armię rosyjską przez cały miesiąc. Zniszczenia są wielkie, a potrzeby lokalnej ludności ogromne.

 

Jak można wesprzeć akcję?

Jak czytamy w zamieszczonym dzisiaj poście:

- W najbliższy czwartek po 17 przyjmujemy dary rzeczowe w salce przy ul. Dominikańskiej 2. Potrzebujemy żywności długoterminowej, instant, czekolad i batonów, jedzenia dla dzieci, baterii i latarek, opatrunków i żeli przeciw oparzeniom oraz środki higieniczne;

- W najbliższy czwartek w godz. 16.30-17.30 na terenie rekreacyjnym przy ul. Żwirki prowadzona będzie zbiórka rzeczowa żywności z długim terminem i środków higienicznych dla centrum dziecięcego z obwodu Dniepropietrowskiego dla organizacji dziecięcej z miasta Pokrow. Wszystkie zebrane produkty wyślemy do nich z terenu Ukrainy;

- Jest możliwość wsparcia finansowego na konto: 53 8345 0006 2002 0003 3646 0006

STOWARZYSZENIE RODZINA KOLPINGA. Tytuł: Na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Wsparcie finansowe jest o tyle istotne, że na Ukrainie ceny paliwa wzrosły dramatycznie.

 

(tomm)


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama