Wtorek, 5 lipca 2022 14:25
Reklama
Reklama
Reklama

Włamanie do szkoły po dwa tysiące!

Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, który włamał się do jednego ze sklepów i ukradł papierosy, tytoń oraz pieniądze. Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z włamaniem do jednej ze szkół, skąd ukradł pieniądze. Jak wynika z policyjnych ustaleń straty powstałe w wyniku tych przestępstw wyniosły prawie 3 tys. zł.
Włamanie do szkoły po dwa tysiące!
Autor: KPP Tczew

3 maja br. policjanci z Komisariatu Policji w Gniewie otrzymali zgłoszenie o włamaniu, do którego doszło w nocy w jednym ze sklepów na terenie miasta. Natychmiast w to miejsce pojechali mundurowi, którzy wstępnie ustalili, że mężczyzna po wyłamaniu okna w budynku wszedł do środka, skąd ukradł papierosy, tytoń oraz pieniądze z kasy. Stróże prawa ustalili, że w wyniku tego zdarzenia powstały straty na kwotę prawie tysiąca złotych. Na miejscu zdarzenia śledczy oraz technik kryminalistyki przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Policjanci podczas oględzin znaleźli zgubiony przez mężczyznę telefon komórkowy, który zabezpieczyli. 19 maja br. mundurowi dalej pracując nad tę sprawą ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 19-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, którego zatrzymali i doprowadzili do policyjnego aresztu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z włamaniem do jednej ze szkół, skąd ukradł pieniądze. Jak ustalili mundurowi mężczyzna po wyłamaniu jednego z okien budynku wszedł do środka, a następnie po włamaniu się do sekretariatu ukradł pieniądze w kwocie prawie 2 tys. zł.Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu 19-latkowi zarzuty dotyczące dwóch kradzieży z włamaniem. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP TczewOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama