Wtorek, 5 lipca 2022 14:01
Reklama
Reklama
Reklama

Zatrzymana pijana matka, która opiekowała się 4-miesięczną dziewczynką.

Prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała 33-letnia mieszkanka Gdańska, która opiekowała się kilkumiesięczną córką. Na miejscu interweniowali policjanci. Kobieta została zatrzymana. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Jeśli okaże się, że 33-latka swoim zachowaniem mogła doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dziecka, może jej grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Zatrzymana pijana matka, która opiekowała się 4-miesięczną dziewczynką.
Zdjęcie poglądowe
Autor: pixabay

Wczoraj po południu dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwa kobieta sprawuje opiekę nad swoim małym dzieckiem. Oficer dyżurny we wskazane miejsce skierował policjantów, którzy w jednym z mieszkań na Żabiance zastali cztery pijane osoby dorosłe oraz kilkumiesięczne dziecko. W mieszkaniu panował bałagan a na stole stały puste butelki po wódce i puszki po piwie. Policjanci wylegitymowali dwóch mężczyzn i dwie kobiety, w tym 33-letnią matkę dziewczynki i sprawdzili jej stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że gdańszczanka sprawowała opiekę nad czteromiesięczną dziewczynką, mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. W takim stanie w próbowała też nakarmić piersią małą dziewczynkę.

Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Na miejsce policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które sprawdziło stan zdrowia dziewczynki. Na szczęście dziecku nic się nie stało, zbadane przez lekarza zostało umieszczone w pogotowiu opiekuńczym.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zebrane w tej sprawie materiały zostaną też przekazane do sądu rodzinnego.

Za przestępstwo narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, nad którą ma się obowiązek opieki, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama