Wtorek, 9 sierpnia 2022 04:02
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

40-latek z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami zderzył się z ciężarówką...

22 maja policjanci pracowali w miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Ropuchy (gm. Pelplin). Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 40-letni kierowca opla najechał na tył ciężarowego mercedesa. W wyniku tego zdarzenia kierowca oraz pasażerka opla trafili do szpitali. Podczas policyjnych czynności wyszło na jaw, że 40-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.
40-latek z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami zderzył się z ciężarówką...
Autor: KPP Tczew

22 maja br. o godz. 8.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść w miejscowości Ropuchy. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 40-letni kierowca opla najechał na tył skręcającego ciężarowego mercedesa. W wyniku tego zdarzenia 40-letni kierowca oraz 43-letnia pasażerka opla trafili z obrażeniami ciała do szpitali. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu drogowym były trzeźwe. Stróże prawa zatrzymali dowód rejestracyjny od osobówki uczestniczącej w tym zdarzeniu. Dodatkowo w trakcie policyjnych czynności okazało się, że kierujący oplem kierował pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pracujący na miejscu mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz rozmawiali ze świadkami. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Aktualnie śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku oraz apelują do kierowców o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, a także własnych umiejętności.

Za spowodowanie wypadku drogowego oraz za naruszenie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia.

 

KPP TczewOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama