Wtorek, 9 sierpnia 2022 03:49
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

[WIDEO, GALERIA] Żukovia Handball Cup w SP nr 4. Zacięta rywalizacja młodych piłkarzy ręcznych

W Szkole Podstawowej nr 4 w Tczewie w maju rozegrano turniej piłki ręcznej chłopców o nazwie Żukovia Handball Cup, to jeden z 10 turniejów, sponsorowanych przez firmę Żukovia. W Tczewie zmierzyły się 4 zespoły 2 z Tczewa oraz z Banina i Czerska. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z UKS Banino.

- Te 10 turniejów rozlokowanych jest w różnych miejscowościach woj. pomorskiego w różnych kategoriach dziewcząt i chłopców – mówi Małgorzata Sobieraj, obecnie trenerka SP 12 Sambor Tczew, a dawniej znana piłkarka ręczna „Samborzanek”. - W każdy turnieju grają po 4 zespoły, każdy z każdym. Jeden mecz trwa 2 razy po 15 minut. Liczy się zabawa i rozwój poprzez grę w piłkę ręczną.

Mecze były bardzo zacięte, ale goście niestety pokonali tczewian.

1 m-ce zajęło - UKS Banino, 2 m-ce - Dwójka Czersk a dwa zespoły tczewskie: – 3 m-ce Sambor SP 12 Tczew (obecnie ul. Topolowa) i 4 m-ce -MKS Sambor Tczew (gospodarze). Piłkarze reprezentowali roczniki 2010 i mlodsze.

- Dzisiejszy turniej bardzo mi się podoba. Rywalizacja jest zacięta i co ważne zawodnicy grają fair play i nie faulują. Jak na grę dzieci doceniam wysoki poziom – stwierdziła poseł M. Sroka.

Dodajmy, że zawodnik Antoni Gość, UKS Banino „wrzucił” 26 bramek. Podczas turniej dał się poznać jako najlepszy zawodnik, który otrzymał także osobne wyróżnienie.

- Zawsze wspieram i wspierałam sport, który zawsze był obecny w moim życiu – przyznała Magdalena Sroka. - Sama w podstawówce grałam w piłkę ręczną. Jestem zresztą absolwentką AWFiS i stąd też moje zamiłowanie do aktywności fizycznej. Uważam, że musi ona być już od najmłodszych lat wspierana i aktywowana. Chodzi o to, by dzieciaki wyszły na dwór, salę gimnastyczną sprzed komputerów i smartphonów, dlatego zawsze kiedy otrzymuję propozycję wsparcia takich imprez nagrodami zawsze jestem pozytywnie nastawiona do tego.

Dzięki sędziemu Dominikowi Korda, dyrektorowi tej firmy z Trąbek Wlk., jak również za sprawą udzielenia dofinansowania na te imprezy zawody mogły się odbyć. Posłanka Magdalena Sroka, zakupiła nagrody dla najlepszych zawodników turnieju. Dodajmy, że pani poseł wspierała też Olimpiadę Marzeń organizowaną przez Fundację”Space”. Skupiała ona dzieci z biedniejszych rodzin umożliwiając im uprawianie sportu. Turniej w Tczewie był pierwszym, który wsparła. Mamy nadzieję, że będzie sponsorować także inne zespoły z Tczewa i powiatu tczewskiego.

 

(tomm)

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama