Niedziela, 7 sierpnia 2022 22:02
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

[GALERIA i WIDEO] Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sztumie. Mieszkańcy tłumnie uczestniczyli w procesji

Mieszkańcy Sztumu i okolic przeszli dziś ulicami miasta, oddając cześć Eucharystycznemu Chrystusowi, który tego dnia odwiedzał domy, miejsca pracy i szkoły. Mieszkańcy przystroili swoje okna , drzwi, witryny sklepowe symbolami chrześcijańskimi. Tradycyjnie procesja przeszła z parafii pw. Św. Anny przez miasto, gdzie zbudowano 4 symboliczne ołtarze poświęcone każdej z ewangelii mówiącej o cudzie przemienienia. Procesja zakończyła się w kościele Św. Andrzeja Boboli. Homilie mówiły o tym, że nie należy wstydzić się swojej wiary i należy bez skrępowania oddawać cześć Chrystusowi.

Nie powinno to wynikać z tradycji i obyczaju, ale być wynikiem głębokiej wiary. Podawano przykłady pisarzy, uczonych, dla których wiara i uczestnictwo w mszach świętych było bezcenne. Na zdjęciach naszej galerii można zobaczyć jak niezwykle barwne było to wydarzenie i jak wiele osób zaangażowano w jego oprawę.

 

Tekst i fot. W. Mocny

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama