Wtorek, 5 lipca 2022 13:58
Reklama
Reklama
Reklama

Promy Stena Line od czerwca kursują z nowego terminalu przy ul. Polskiej w Gdyni

Od 17 czerwca promy Stena Line kursują z nowego publicznego terminalu promowego przy ul. Polskiej 4 w Gdyni. W pierwszy rejs z nowego terminalu wypłynął statek „Stena Spirit”.
  • Źródło: UM Gdynia
Promy Stena Line od czerwca kursują z nowego terminalu przy ul. Polskiej w Gdyni
Autor: fot. Tadeusz Urbaniak/Port Gdynia

Nowy publiczny terminal promowy mieści się przy ul. Polskiej 4, niedaleko wejścia do portu, przy nabrzeżu Polskim i obok Muzeum Emigracji. Będą mogły z niego korzystać nie tylko statki należące do przewoźnika Stena Line, ale również jednostki innych operatorów promowych.
 

– Przeniesienie operacji Stena Line na publiczny terminal promowy w Gdyni pozwala nam na wprowadzenie znacznie większych jednostek. Nowy terminal dysponuje znacznie dłuższym nabrzeżem niż obecny, co umożliwia cumowanie tam jednostek o długości nawet 240 m, takich jak statki klasy E-Flexer. Pierwszy z nich, Stena Estelle, rozpocznie kursowanie z Gdyni już tego lata – mówi Marek Kiersnowski, dyrektor zarządzający Stena Line Polska.

 
Umiejscowienie nowego terminalu sprzyja rozwojowi sektora frachtowego. Umożliwia też wdrożenie nowoczesnych i ekologicznych pomysłów Stena Line usprawniających operacje portowe. Chodzi tu np. o inteligentne bramy Smart Gate, czyli nowoczesne rozwiązanie automatyzujące odbiór naczep.
 
Kolejną kwestią jest zrównoważony transport. Na nowym terminalu będzie można wprowadzić idee „zielonego portu”, a wśród nich zasilanie z lądu podczas postoju statków, co obniży emisję spalin.
 
Poza tym nowe miejsce jest bliżej centrum miasta. Można dostać się tam pieszo – o ile nie podróżujemy z ciężkim bagażem – lub podjechać komunikacją miejską.

Do terminalu kursują autobusy: 133 lub 119 (przystanek Dworzec Morski / Muzeum Emigracji).


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama