Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 05:32
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Oliwa z nowym muralem

W Oliwie powstaje nowy mural. Jego autorem jest uznany trójmiejski muralista Marcin Budziński. Projekt nawiązuje do bogatej historii Oliwy i przedstawia opactwo cysterskie. Mecenasem projektu jest trójmiejski deweloper Moderna Holding, znany z kultowych rewitalizacji na terenie Trójmiasta oraz Warszawy.
  • Źródło: MODERNA HOLDING Sp. z o. o.
Oliwa z nowym muralem
Autor: MODERNA HOLDING Sp. z o. o.

Obraz powstaje na jednym z budynków przy ulicy Opata Jacka Rybińskiego. - Tworząc projekt muralu korzystaliśmy z historycznych rycin przedstawiających Starą Oliwę. Jedną z nich postanowiliśmy przenieść na mural tworząc swoistą pocztówkę tej dzielnicy – opowiada autor projektu Marcin Budziński. Mural to efekt zespołowej pracy ekipy Wakeuptime w składzie: Tomasz Szabłowski, Tomasz Ptak i Jan Kołodziej, w której Marcin jest dyrektorem kreatywnym. - Do projektu zużyliśmy ok. 50 litrów farby. Będzie to jeden z tych murali, które będą stanowić ozdobę miasta. Ten koncept wpisuje się w nasze założenia i podkreśla historyczne walory Oliwy również przez swoją lokalizację – dodaje Marcin Budziński.

Mural znajduje się przy wjeździe do Oliwy, naprzeciwko budynku Oliwa 505, w którym dziś znajduje się m.in. hotel Hampton by Hilton. Tuż obok Moderna realizuje kolejną inwestycję – kamienicę biurową Oliwa 501. To z tego miejsca można szybko dotrzeć zarówno do biznesowej części Gdańska, jak i ważnych historycznie miejsc, w tym słynnej Katedry Oliwskiej. Jak narodził się pomysł na realizację przedsięwzięcia? - Dzięki realizacji dwóch inwestycji Oliwskiego Parku i Oliwy 505 poczuliśmy wyjątkową więź z Oliwą. Aktualnie budujemy kolejną kamienicę biurową, do której postanowiliśmy przenieść naszą siedzibę. W planach mamy także kolejne przedsięwzięcia. Chcieliśmy więc z jednej strony przywitać się z Oliwą, a z drugiej zrobić coś dla tego miejsca, by podkreślić jego wartość historyczną - tłumaczy Szymon Nadolny z działu marketingu Moderna Holding. - Mural ukazujący opactwo wydał się dobrym pomysłem, by przypomnieć fragment bogatej historii Starej Oliwy i pokazać go zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym miasto turystom. Osobą, której powierzyliśmy to zadanie był w naturalny sposób Marcin, ponieważ  wcześniej zrealizowaliśmy wspólnie podobne projekty m.in. na terenie inwestycji Oliwski Park czy modernistyczną koncepcję w Banku Polskim 1929 w Gdyni. Jego prace regularnie zdobywają uznanie zarówno wśród konkursowych jury, jak i internautów, którzy wielokrotnie wyróżniali jego prace – dodaje.

Marcin Budziński jest absolwentem gdańskiej ASP, na co dzień zajmuje się grafiką użytkową. Jego murale zdobią także inne miasta, m.in. Wrocław i Łódź.

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama