Niedziela, 7 sierpnia 2022 21:37
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Dofinansowanie na modernizację Bulwaru Nadwiślańskiego w Tczewie na 30-lecie fundacji holdingu Dovista

4 czerwca, na Festynie Rodzinnym w Tczewie odbyło się specjalne wystąpienie prezesa Dovista Polska Wojciecha Baszkowskiego z przedstawicielami Fundacji Pracowniczej VKR, podczas którego nastąpiło przekazanie na ręce władz Tczewa czeku na kwotę 1,2 mln zł.
Dofinansowanie na modernizację Bulwaru Nadwiślańskiego w Tczewie na 30-lecie fundacji holdingu Dovista
Autor: Dovista

Dofinansowanie zostanie wykorzystane na odnowienie bulwarów nadwiślanych w ramach projektu Fundacji o nazwie „Green Area”. Projekt zakłada gruntowną modernizację ciągu pieszo-rowerowego, nowe nasadzenia zieleni oraz przestrzeń do atrakcyjnych imprez plenerowych. Kwota dotacji jest najwyższą w historii samorządu Tczewa dotacją prywatną przeznaczoną na cel publiczny.

Dotację otrzymały też inne miasta jak: Gniezno, Namysłow i Raszyn. Łączna przekazana kwota wynosi 5,4 mln zł.

Program grantowy „Green Area” został ogłoszony przez Fundację Pracowniczą wiosną 2021 r. z okazji 30-lecia jej działalności. Impulsem do jego stworzenia był czas pandemii COVID-19, kiedy to wielu pracowników było zmuszonych do ograniczenia swoich aktywności na świeżym powietrzu. Ideą projektu jest stworzenie innowacyjnej zielonej przestrzeni publicznej dla działań edukacyjnych i rekreacyjnych na rzecz społeczności pracowniczych i innych grup mieszkańców.

Pełna nazwa programu społecznego to „Tereny zielone & rekreacja na świeżym powietrzu” („Green Areas & oudoor life”). W ramach prac planuje się poprawę ciągów komunikacyjnych, budowę małej sceny i... toalety.

 

(tomm)


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama