Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 05:23
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Octopus Film Festival 2022

Sto lat Octopus Film Festival! W dniach 2-7 sierpnia Octopus Film Festival powraca do industrialnych przestrzeni Gdańska by po raz piąty wynurzyć się z morskich otchłani i zaprezentować żądnym wrażeń widzom najciekawsze i najbardziej niezwykłe filmy gatunkowe z całego świata.
  • Źródło: Velvet Spoon
Octopus Film Festival 2022
Autor: Patryk Hardziej

Dziś prezentujemy identyfikację wizualną festiwalu autorstwa Patryka Hardzieja. Bogactwo elementów na plakacie odzwierciedlone zostanie przez niezwykle rozbudowany i różnorodny program okrągłej 5. edycji. Znajdzie się w nim miejsce dla dobrze znanym widzom elementów takich, jak retrospektywy, pokazy specjalne, warsztaty, spotkania z gośćmi i wyjątkowe, rozsiane po całym mieście projekcje filmowe, w przypadku których miejsce projekcji koresponduje z gatunkiem i fabułą wyświetlanego filmu. Nowe filmy gatunkowe, które nie były wcześniej wyświetlane w Polsce, zaprezentowane zostaną ponownie w ramach Konkursu Głównego, a nagrodę dla najlepszego filmu przyznają widzowie.

Nie zabraknie także autorskich octopusowych perełek, takich jak Seans Ukryty czy Seans z lektorem na żywo – w ubiegłych latach widzowie mogli posłuchać m.in. Katarzyny Figury czytającej „Nagi instynkt” czy duetu Krystyny Czubówny i Tomasza Knapika recytujących kultowe dialogi „Pulp Fiction”. Tegorocznego lektora poznamy niebawem!

Nowością tegorocznej edycji jest Złota Macka – nagroda za całokształt twórczości dla filmowców szczególnie zasłużonych dla promocji kina gatunkowego. Nazwisko laureata tegorocznej nagrody poznamy na początku lipca, będzie on też gościem festiwalu i bohaterem jednej z retrospektyw.

Start sprzedaży karnetów i pojedynczych biletów na wydarzenia stacjonarne oraz pierwsze ogłoszenia programowe: WKRÓTCE!

Oficjalny plakat festiwalu i inne materiały wizualne 5. Octopus Film Festival można pobrać z naszej strony z zakładce DLA MEDIÓW: https://octopusfilmfestival.com/dlamediow.html

Organizatorem Octopus Film Festival jest dystrybutor kina gatunkowego i artystycznego Velvet Spoon. Wydarzenie jest objęte mecenatem Miasta Gdańsk, Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zachęcamy do śledzenia bieżących newsów ze świata ośmiornicy za pośrednictwem oficjalnych mediów społecznościowych festiwalu:

Facebook: https://www.facebook.com/OctopusFilmFestival/

Instagram: https://www.instagram.com/octopusfestival/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCehjeSPI7vPMc-QxIS6oWOg

Kontakt dla mediów:

Karolina Sienkiewicz / karolina.sienkiew[email protected] / +48 600 271 634


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama