Wtorek, 9 sierpnia 2022 04:14
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Niepełnosprawni z Tczewa na zawodach pływackich w Gdańsku Orunia

W minionym tygodniu odbyły się III Ogólnopolskie Integracyjne Zawody Pływackie AKCES SWIM 2022 z udziałem drużyny pływackie Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie z Tczewa.
Niepełnosprawni z Tczewa na zawodach pływackich w Gdańsku Orunia
Autor: Fot. FRIS Akces i Z. Mocny

Zawodnicy o różnym stopniu niepełnosprawności zdobywali medale w kategorii : styl dowolny, pływanie z deską, zawody w brodziku dla zawodników z niepełnosprawnościami sprzężonymi (problemy ruchowe, porażenia, fobie). Tak naprawdę każdy z zawodników walczył z własnymi problemami, ale też z rywalami o czym świadczyły smutne miny po przegranej. Jak dużo daje radości możliwość startu można było przekonać się naocznie. Zawody te dają także motywację do dalszego treningu i pokonywania siebie.
 

Zawody rozegrano na Basenie na Oruni. Pokierowała nimi dyrektor zawodów pani Ewelina. Rozegrano je m.in. dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i terapeutów. Łącznie pływalnia gościła 70 zawodników.
 

- Najfajniejsze miejsce na świecie? Wiadomo: Basen na Oruni - Pływalnia Orunia! Wspaniałe miejsce, wspaniali pracownicy, niesamowity kierownik! Najlepsza dyrektor zawodów? Wiadomo: nasza Ewelina! Najlepsi wolontariusze? Wiadomo: nasi Wolontariusze! Najlepsi zawodnicy? Wiadomo: WY WSZYSCY – napisali pracownicy fundacji – organizatorów po imprezie na swoim Facebooku.
 

Zawody zorganizowała Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej AKCES. Odbyły się pod patronatem prezydent Gdańska A. Dulkiewicz oraz Marka Zimakowskiego, wójta gminy Przywidz.

 

(tomm)/Fot. FRIS Akces i Z. MocnyOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama