Niedziela, 7 sierpnia 2022 20:19
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Policja ostrzega przed grą w "trzy kubki". To znany sposób oszukiwania

Sezon letni sprzyja działaniom oszustów, którzy wykorzystują znaną i wciąż skuteczną metodę oszukiwania turystów.
  • Źródło: KPP Nowy Dwór Gd.
Policja ostrzega przed grą w "trzy kubki". To znany sposób oszukiwania
Autor: plakat Policja Zakopane

Na ulice nadmorskich miejscowości wracają w sezonie letnim oszuści, którzy zachęcają przechodniów do gry w trzy kubki. W rzeczywistości jest to pułapka, ponieważ organizatorzy zabawy nigdy nie dopuszczają do tego, aby biorące w niej udział osoby mogły wygrać. Jeśli skusimy się na pojedynek i postawimy na niego pieniądze, możemy mieć stuprocentową pewność, że na pewno nie uda nam się ich odzyskać.

Choć gra może wydawać się niepozorna, problem jest naprawdę duży, a działanie naciągaczy przemyślane. Oszust współpracuje ze "wspólnikami". Pozoruje grę, aby przypadkowa osoba uwierzyła, że prowadzący jest ogrywany. Kiedy poczuje się zachęcona, aby dołączyć do zabawy – początkowo wygrywa. Jednak tylko do momentu, kiedy zaczyna stawiać większe kwoty

Na czym polega gra w kubki? Organizator "zabawy" ukrywa kulkę w jednym z trzech kubków, następnie miesza je, a zadaniem uczestnika zabawy jest odgadnięcie, w którym kubku jest kulka. Jeśli mu się to uda, wygra pieniądze, jeśli nie, straci to, co obstawił. Nowodworscy policjanci apelują jednak, by nie uczestniczyć w tego typu zabawach, bo to nic więcej, jak zwykłe oszustwo.

Pamiętajmy, że w tej zabawie nie ma wygranych!

Przypominają też paragraf, pod który podlegają takie "zabawy": kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową, narusza artykuł 128§1 Kodeksu wykroczeń i podlega karze grzywny, a nawet aresztu".

- Apelujemy, aby w razie zaobserwowania takich osób, przekazać informację do najbliższego posterunku bądź komendy Policji lub dzwoniąc na tel. 997 lub 112.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama