Wtorek, 9 sierpnia 2022 04:15
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Rowerzysta z ponad 2 promilami na „berlince”!

2 lipca br. policjant Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wracający ze służby zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę na drodze krajowej nr 22 przed Starogardem Gdańskim. Funkcjonariusz powiadomił dyżurnego miejscowej komendy i już po chwili na miejsce przyjechał partol ruchu drogowego.
Rowerzysta z ponad 2 promilami na „berlince”!
Autor: Archiwum

2 lipca br. ok. godz. 2.30 policjant komendy w Tczewie, wracający ze służby zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę na drodze krajowej nr 22 przed Starogardem Gdańskim.

Nietrzeźwy rowerzysta zwrócił uwagę funkcjonariusza ponieważ jechał slalomem, środkiem drogi. Był ubrany cały na czarno, nie posiadał przy sobie żadnych elementów odblaskowych. Stróż prawa podejrzewając, że mężczyzna ten może być nietrzeźwy zatrzymał prywatny samochód, a następnie okazał legitymację służbową i podjął interwencję. Policjant zorientował się, że rowerzysta jest nietrzeźwy i skontaktował się z dyżurnym miejscowej komendy. Już po chwili na miejsce przyjechał partol ruchu drogowego, któremu przekazał rowerzystę. Mundurowi, sprawdzili trzeźwość tego mężczyzny i okazało się, że ma 2,5 promila w organizmie. Za to wykroczenie grozi mandat do 2,5 tys. zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

(tomm)


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama