Wtorek, 9 sierpnia 2022 04:27
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

[WIDEO] Intensywne ulewy i gradobicie. Górki przemysłowe popłynęły...

W ostatnią niedzielę, 10 lipca kolejna spora ulewa zaskoczyła mieszkańców Tczewa. Oprócz obfitego deszczu w całym regionie, mimo upalnego lata spadł także... grad. Do naszej redakcji nadesłano zdjęcia obrazujące skalę ulewy.
[WIDEO] Intensywne ulewy i gradobicie. Górki przemysłowe popłynęły...
Autor: Nadesłane do redakcji

Udokumentowano na nich m.in. dość niecodzienne efekty gradobicia. Dla nas są one malownicze, ale dla rolników i sadowników oznaczają zapewne straty.

Kolejny raz sprawdzają się przewidywania urbanistów, mówiące o tym, że za zmianami klimatu, powodującymi zamiast wielu średnioobfitych deszczów, pojawiające się najczęściej po upałach bardzo intensywne ulewy, do których nie przystaje obecna infrastruktura. Jak widać także w Tczewie. Ostatnio doświadczyły tego Górki Przemysłowe, gdzie od dawna wiadomo, że kanalizacja przeciwdeszczowa nie jest tam w stanie pochłonąć nadmiaru wody w takich sytuacjach. Skutkiem czego jest powstałe rozlewisko w zasadzie w całym tym rejonie (od wiaduktu).

 

(tomm)/Fot. Nadesłanie do redakcjiOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama