Wtorek, 9 sierpnia 2022 04:35
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Starostwo ugościło dzieci i młodzież z obw. Czernihowskiego na Ukrainie

Na zaproszenie starosty Mirosław Augustyna do Tczewa przybyła grupa 38 dzieci z obwodu czernihowskiego na Ukrainie z opiekunami. Goście będą przebywać w budynku po byłym Domu Dziecka w Tczewie. O planowanym przyjeździe dzieci i młodzieży z Ukraina starosta informował w niedawnym wywiadzie Kawa z Gazetą Tczewską.
Starostwo ugościło dzieci i młodzież z obw. Czernihowskiego na Ukrainie
Autor: SP w Tczewie

Dzieci przybyły do Tczewa z Liceum Horodniańskiego z internatem oraz z Gimnazjum Starobasańskiego z internatem. Są to instytucje publiczne podlegające czernihowskiej Radzie Obwodowej.
 

– Gościmy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat wraz z opiekunami – informuje dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie, Katarzyna Wróbel. – Zostaną one z nami tak długo, jak będzie to potrzebne. Do czasu poprawy sytuacji na Ukrainie.
 

W piątek, 15 lipca, dzieci spotkały się ze starostą Mirosławem Augustynem oraz przedstawicielami firmy Thales DIS PolskaSp. z o.o. , która ufundowała zakup laptopów, m.in. na potrzeby nauki zdalnej.

Ze strony PCPR dzieci otrzymają wszelką możliwą pomoc, także w rejestracji konsularnej. Od momentu swojego przyjazdu brały już udział m.in. w warsztatach kulinarnych. Pracownicy instytucji planują dla nich w okresie wakacyjnym mnóstwo atrakcji, dzięki którym dzieci choć na chwilę będą mogły zapomnieć o wojennej traumie.

 

Starostwo Powiatowe w Tczewie


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama