Wtorek, 9 sierpnia 2022 03:42
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

[WIDEO] Wojewódzkie obchody policji. Msza, odznaczenia i pokazy

19 lipca prawie 6 tysięczny garnizon pomorski obchodził swoje święto. W Tczewie, na placu Generała Józefa Hallera odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych oraz nominacji na wyższe stopnie służbowe. Obchody objął honorowym patronatem Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Po upamiętnieniu tczewskich policjantów pomordowanych w „Katyniu” oraz przez Niemców w latach 1939 – 1945 nastąpiły obchody Święta Policji wojewódzkiego garnizonu, które wyjątkowo odbyły się w Tczewie.

Policjanci z czołowymi oficerami pomorskiego garnizonu policji w tym generałem insp. Jarosławem Szymczykiem i wojewodą pomorskim Dariuszem Drelichem wzięli udział we mszy św. pw. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Tczewie w intencji policjantów. Koncelebrowaną przez biskupa pelplińskiego ks. dr Ryszarda Kasynę. Podczas nabożeństwa zbierane były datki z przeznaczeniem dla podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach.

Akademia rozpoczęła się w południe na pl. Generała Józefa Hallera w Tczewie. Podczas apelu na placu kilkudziesięciu policjantów otrzymało wyróżnienia w postaci odznaczeń państwowych i resortowych tj. Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę oraz Srebrne i Brązowe Odznaki „Zasłużony Policjant” oraz awanse w stopniach służbowych.

Ośmiu pracownikom cywilnym policji wręczono dyplomy uznania przygotowane przez przewodniczących związków zawodowych pracowników policji, za szczególne zasługi w działalności związkowej.

Na uroczystość zaproszeni zostali przedstawiciele władz samorządowych, współpracujących służb oraz instytucji. Funkcję gospodarza ceremonii pełnił Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński.

Uroczystości towarzyszył pokaz policyjnego sprzętu przygotowany przez Wydział Prewencji KWP w Gdańsku, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Gdańsku. Wystawiono także stoisko informacyjne Zespołu ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Gdańsku, gdzie można było uzyskać wszystkie informacje dotyczące procedury kwalifikującej do służby w Policji. Policjanci z tego wydziału przeprowadzili także pokaz technik i taktyk interwencji.


KPP Tczew tekst/fot./wideoOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama