Wtorek, 9 sierpnia 2022 02:58
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali osobę podejrzaną o zabójstwo. Mężczyźnie grozi dożywocie

W piątek kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zabójstwo 68-latka z Gdańska. Zatrzymany w prokuraturze usłyszał zarzuty za to przestępstwo i będzie odpowiadał za nie w warunkach recydywy.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci zatrzymali osobę podejrzaną o zabójstwo. Mężczyźnie grozi dożywocie
Autor: KWP Gdańsk

W minioną środę policjanci odebrali zgłoszenie, że w jednym z bloków na Przeróbce zostało znalezione ciało mężczyzny. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, policyjny technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu medycyny sądowej. Podczas czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że zmarły to 68- latek z Gdańska, a do śmierci mężczyzny doszło w wyniku działania osób trzecich.

Śledczy podczas swojej pracy ustalili, że z tą sprawą może mieć związek 57-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci rozpoczęli jego poszukiwania.

W piątek rano na terenie dzielnicy Stogi kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 57-latka podejrzanego o zabójstwo. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Śródmieście. Na podstawie materiału dowodowego zebranego przez funkcjonariuszy, prokurator przedstawił 57-latkowi zarzut zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyzna wcześniej był już karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, dlatego za swój czyn odpowie w warunkach recydywy.

Za zabójstwo grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 8 lat, kara więzienia 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama