Wtorek, 9 sierpnia 2022 04:03
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Z siekierą na pomoc kamratowi. Zbita szyba, strzały, ucieczka

W poniedziałek, 25 lipca przed godz. 20-tą dyżurny policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o próbie kradzieży w supermarkecie na os. Suchostrzygi. Sprawca/mężczyzna dokonał kradzieży trzech opakowań kapsułek do prania. Minął linię kas, co tym samym oznaczało kradzież. Zamknięto elektronicznie drzwi zatrzymując sprawcę, ale był jeszcze kompan przed sklepem wyciągnął... siekierę i zaczęła się grubsza akcja...
Z siekierą na pomoc kamratowi. Zbita szyba, strzały, ucieczka
Autor: Zdjęcie poglądowe

- Pracownicy marketu od razu wychwycili, że doszło do kradzieży, ale mężczyzna chcąc dokonać kradzieży i uciec zaczął się z nimi szarpać. Personel sklepu zamknął drzwi, uniemożliwiając wyjście temu mężczyźnie. Jego kolega na zewnątrz widział tę sytuację, z torby wyciągnął siekierę i zaczął rozbijać szybę w oknie sklepu. Wezwano policję, mężczyzna z siekier zamachnął się w stronę patrolu policyjnego wówczas policjant oddał strzał ostrzegawczy. Wtedy mężczyzna odrzucił siekierę i zaczął uciekać. Został zatrzymany po pościgu.
 

Świadkowie zdarzenia mówią o dwóch strzałach, które padły. Kompan niedoszłego złodzieja miał koszulkę na twarzy. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i zebrał dowody – porzuconą siekierę, torbę i zawiniątka z jakimiś środkami. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono m.in. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Najprawdopodobniej jeden z nich usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej, a drugi uszkodzenia mienia. Niewiadomo czy prokuratura zakwalifikuje ostatecznie czyn mężczyzny z siekierą jako groźbę karalną. Wówczas groziłoby mu nawet 10 lat więzienia.
 

Niemniej oddano strzały ostrzegawcze co nie zdarza się przecież często przy tego typu interwencjach dotyczących kradzieży. Do zdarzenia doszło w supermarkecie przy ul. Armii Krajowej k. fontanny.
 

(tomm)


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama