Wtorek, 9 sierpnia 2022 04:45
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Dzięki dawnym PGR-om powstaną nowe chodniki – remonty i przebudowy

Starostwo Powiatowe w Tczewie zainicjowało szereg remontów drogowych. 1.646.400 zł otrzyma powiat tczewski na dofinansowanie remontów i budowę chodników z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych edycja III – PGR. Całość inwestycji to koszt 1,68 mln zł.
Dzięki dawnym PGR-om powstaną nowe chodniki – remonty i przebudowy
Autor: Zjdjęcie symboliczne

Celem realizacji projektu będzie poprawa bezpieczeństwa społeczności popegeerowskiej w ruchu pieszym na drogach powiatowych. W ramach zadania przewiduje się:
 

- remont ok. 300 mb. chodnika w miejscowości Nowa Cerkiew wraz z remontem istniejących
 

- zjazdów indywidualnych na posesje – gm. Morzeszczyn Chodnik położony jest przy głównej ulicy we wsi Nowa Cerkiew przy drodze powiatowej, gdzie w przeszłości funkcjonowało Państwowe
 

Gospodarstwo Rolne i mieszkają tam osoby pracujące w PGR. Z tego chodnika korzystają też mieszkańcy innych wsi jak np. Borkowo, gdzie również był PGR. Remont ok. 220 mb. chodnika w miejscowości Subkowy, wraz z remontem istniejących zjazdów indywidualnych na posesje – gm. Subkowy. Chodnik leży w ciągu drogi powiatowej stanowiącej szlak komunikacyjny dla przyległych miejscowości popegeerowskich, takich jak Gorzędziej i Wielka Słońca. Kolejne powiatowe prace drogowe zaplanowano w gminie Tczew. Chodzi o budowę chodnika ok. 380 mb. w miejscowości Goszyn – gm. Tczew. Chodnik zlokalizowany jest we wsi gdzie w przeszłości także funkcjonował PGR.
 

W Miłobądzu, ul. Kolejowa przejdzie Remont chodnika (ok. 480 mb) z odnowieniem istniejących zjazdów indywidualnych na posesje – gm. Tczew. Chodnik zlokalizowany w miejscu dawnego PGR. Chodnik i remont czeka także zjazdy w Miłobądzu przy ul. Szkolnej (dawny PGR budowa chodnika ok. 465 m i remont chodnikaok. 140 m.
 

(tomm)/Starostwo Pow. w Tczewie


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama