Wtorek, 9 sierpnia 2022 04:37
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

XIV Żuławski Rajd Rowerowy

Miłośnicy turystyki rowerowej w licznym gronie pojawili się na starcie kolejnego Żuławskiego Rajdu Rowerowego. Organizatorem imprezy byli: Gmina Cedry Wielkie i Żuławski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cedrach Wielkich.
  • Źródło: Tomasz Jagielski
XIV Żuławski Rajd Rowerowy
Autor: Żokis Cedry Wielkie

Tym razem trasa wiodła w wyżynną stronę powiatu gdańskiego. Uczestnicy rajdu ruszyli z Cedrów Wielkich przez Koszwały do Mokrego Dworu, gdzie ugościł ich Wiesław Zbroiński- wielki pasjonat i miłośnik Żuław oraz ich historii. Dalsza trasa wytyczona była przez Pruszcz Gdański, Jankowo Gdańskiego do Otomina, a dalej przez Lublewo, Cieplewo, Grabiny Zameczek do Cedrów Wielkich, gdzie przy ognisku podsumowano rowerową wyprawę.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę. Podobnie, jak w latach ubiegłych, nagrodziliśmy również najstarszych i najmłodszych uczestników rajdu – mówi nam Łukasz Żarna, dyrektor Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich.

Organizatorów na pewno cieszy tak duże zainteresowanie rajdem.

Myślę, że jest dowód na to, że impreza ma już swoją renomę. Poza tym odnosimy wrażenie, że Polacy coraz chętniej korzystają z aktywnej formy wypoczynku. W naszej gminie od lat budujemy ścieżki rowerowe, co też w pewnym stopniu przyczynia się do tego, że rośnie ilość cyklistów – dodaje Piotr Jaśniewski, zastępca wójta gminy Cedry Wielkie.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejną rowerową podróż po Żuławach.

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama