Wtorek, 9 sierpnia 2022 04:35
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Kilka milionów na inwestycje. Większa finansowana z Polskiego Ładu...

Podpisano umowę na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Żwirki, na odcinku od ul. Armii Krajowej do al. Kociewskiej. Chodzi o ok. 500 m, potrzebne, aby istniejąca sieć ścieżek rowerowych była bardziej spójna. Przetarg wygrała firma ROKA Budownictwo ze Starogardu Gd., która wykona zadanie za 670 tys. zł. Na wykonanie ma trzy miesiące. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Kilka milionów na inwestycje. Większa finansowana z Polskiego Ładu...
Autor: UM w Tczewie

- Rozpoczął się remont ul. Królowej Jadwigi na Starym Mieście. 28 lipca wykonawca został wprowadzony na plac budowy – informuje Małgorzata Mykowska,rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie. - Inwestycja obejmuje przebudowę ulicy wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, remontem sieci wodociągowej, budową kanalizacji deszczowej. Wykonawcą zadania jest wyłoniona w przetargu firma ROKA Budownictwo ze Starogardu Gd.

Jak informuje ratusz przebudowa potrwa 5 miesięcy, a jej koszt to ponad 2,6 mln zł. Wykonywana jest w ramach projektu: „Miasto od-nowa – rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie” dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

- Do końca września potrwa przebudowa ul. Stoczniowców na os. Staszica. Zaawansowanie całości prac budowlanych szacujemy na ok. 45 proc. - dodaje rzecznik ratusza. - Koszt zadania to 4 mln zł, z czego 2 850 tys. zł pochodzi z programu Polski Ład.

To drugi etap zadania - na odcinku ok. 500 m (pierwszy zrealizowaliśmy w 2021 r.). Obecnie trwają prace związane z budową i przebudową sieci i urządzeń infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, z wykonaniem zasilania elektrycznego oświetlenia drogowego, a także prace związane z wykonaniem warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni i chodników. Wszystkie wymienione inwestycje, z ramienia Gminy Miejskiej Tczew, prowadzi Zakład Usług Komunalnych.

Opr. (tomm)/UM w Tczewie


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama