Wtorek, 9 sierpnia 2022 04:02
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Mężczyzna wpadł pod pociąg. Walczy o życie w gdańskim szpitalu

W piątek, 29 lipca br., w Rokitkach w powiecie tczewskim, mężczyzna wpadł pod wjeżdżający na peron pociąg. Zdarzeniem tym przejęło się liczne grono świadków – od maszynisty, po przerażone, podróżujące składem osoby, co w konsekwencji wywołało lawinę zgłoszeń otrzymanych przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Ze względu na poważnie wyglądającą sytuację oraz stosowane w takich wypadkach procedury – ruch torowy wstrzymano, a pociąg dotarł do celu z opóźnieniem.
Mężczyzna wpadł pod pociąg. Walczy o życie w gdańskim szpitalu
Zdjęcie symboliczne.
Autor: bazakolejowa.pl

- Około godz. 15.40 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie wpłynęło kilka zgłoszeń z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, mówiących o tym, że mężczyzna wpadł pod pociąg w miejscowości Rokitki – relacjonuje – mł. kpt. Konrad Majewski z KP PSP w Tczewie. - Ze wstępnych informacji wynikało, że poszkodowany zakleszczył się pod składem i jest nieprzytomny, ale oddycha. Na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego, w tym dźwig ratowniczy samojezdny, samochód ciężki typu EuroKran Mega City z mocniejszymi wyciągarkami i ciężki samochód ratownictwa technicznego, pod kątem potencjalnych działań, polegających na konieczności przemieszczenia pociągu, ponadto do działań zadysponowano samochód średni ratowniczo-gaśniczy oraz lokalną jednostkę OSP Rokitki.

- Równocześnie nawiązano kontakt z dyżurnym PKP, w celu możliwej konieczności uruchomienia pociągu ratowniczego – kontynuuje młodszy kapitan.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowódca działań przekazał informację, że mężczyzna, szczęśliwie, nie jest uwięziony ani zakleszczony, jest przytomny i jest z nim kontakt. Ratownicy z pierwszych zastępów, które dojechały na miejsce pomogli poszkodowanemu wydostać się spod pociągu na peron. W międzyczasie na miejsce dotarł ZRM, który udzielił mężczyźnie koniecznej pomocy i przewiózł go do szpitala – podsumowuje działania mł. kpt. Konrad Majewski.

Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia

Z informacji, jakimi dysponujemy wynika, że cały czas trwają czynności wyjaśniające przebieg i okoliczności zdarzenia z okolic peronu w Rokitkach.

- 29 lipca, przed godz. 16.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu przez pociąg mężczyzny. Po udzieleniu mu pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego potrącony mężczyzna został przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i zabezpieczali ślady. Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzenia - informuje st. post. Małgorzata Górska z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Nieoficjalnie

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, mężczyznę przetransportowano do UCK w Gdańsku


 

(MB)


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama