Wtorek, 9 sierpnia 2022 02:58
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Kierowca z 4 promilami. Ani prawa jazdy, ani obowiązkowego OC !! Grozi mu 12 lat

2 sierpnia po godz. 17-tej policjanci z tczewskiej drogówki pojechali na miejsce wypadku niedaleko miejscowości Rzeżęcin. Według wstępnych ustaleń 42-letni kierujący VW zaczął zawracać, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Audi, w wyniku czego doszło do zderzenia czołowego. Kierujący volkswagenem miał blisko 4 promile alkoholu we krwi, nie miał też prawa jazdy.
Kierowca z 4 promilami. Ani prawa jazdy, ani obowiązkowego OC !! Grozi mu 12 lat
Autor: KPP Tczew

2 sierpnia po 17 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło niedaleko miejscowości Rzeżęcin. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 42-letni mężczyzna kierujący osobowym volkswagenem podczas zawracania, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 32-letniemu kierowcy Audi i doszło do zderzenia czołowego. W wyniku uderzenia samochód marki Audi dachował i spadł z przydrożnej skarpy na pole. Kierujący tym samochodem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie trzeźwości 32-latka wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Natomiast u kierującego volkswagenem badanie alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu we krwi. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 42-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz aktualnej polisy OC.  Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnione na miejscu zdarzenia ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Na podstawie zebranych informacji śledczy będą ustalać dokładne przyczyny tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP TczewOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama