czwartek, 29 września 2022 12:17
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bomba przeciwpancerna w parku miejskim w Tczewie!!

4 sierpnia w jednym z parków w Tczewie kilku chłopaków znalazło niewypał przeciwpancerny, o czym natychmiast powiadomili tczewską Policję. Na miejsce wezwano saperów z Elbląga, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali mundurowi z Tczewa. Niewybuch został podjęty przez patrol saperski, a następnie przetransportowany w bezpieczne miejsce.
Bomba przeciwpancerna w parku miejskim w Tczewie!!
Autor: KPP Tczew

4 sierpnia br. około 15 policjanci z Tczewa zostali powiadomieni przez kilku młodych chłopaków, o znalezieniu przez nich niewybuchu. Miejsce znaleziska przez kilkanaście godzin zabezpieczali tczewscy mundurowi, do czasu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Elblągu. Patrol saperski określił, że jest to kadłub miny przeciwpancernej z czasów II wojny światowej. Ok. 9.30 następnego dnia, został on przez nich podjęty, a następnie przetransportowany w bezpieczne miejsce. Ponadto saperzy sprawdzili teren znaleziska, nie stwierdzając obecności innych niebezpiecznych materiałów.

Policjanci apelują, aby w przypadku znalezienia niewybuchu czy amunicji natychmiast powiadomić funkcjonariuszy. Niebezpiecznych materiałów nie wolno przenosić ani samemu zabezpieczać. Mimo wielu lat spędzonych głęboko w ziemi zachowują swoje właściwości wybuchowe. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

KPP TczewOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama