środa, 28 września 2022 23:35
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

50-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem

Gdańscy policjanci zatrzymali 50-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem na terenie jarmarku dominikańskiego. Sprawca usłyszał dwa zarzuty, teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.
  • Źródło: KWP Gdańsk
50-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem
Autor: KWP Gdańsk

W minioną niedzielę tuż przed godz. 2.00 policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do namiotu handlowego na terenie Jarmarku św. Dominika. Do zdarzenia doszło w części jarmarku nazywanej „pchlim targiem". Sprawca rozciął poszycie namiotu i ukradł z niego rower oraz stare przedmioty o wartości kolekcjonerskiej.

Oficer dyżurny skierował na miejsce patrol policyjnych wywiadowców. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili teren, a podczas rozmowy ze zgłaszającym oraz świadkami zdobyli wiele informacji. Szybko okazało się, że sprawca włamał się także do zaparkowanego w pobliżu mercedesa. Z samochodu zabrał  stare przedmioty, które pokrzywdzony wystawiał na sprzedaż. Policjanci szybko ustalili, że sprawca ukrył swoje łupy w mieszkaniu oddalonym o kilkaset metrów od miejsca zdarzenia.

W ciągu następnych dwóch godzin wywiadowcy wspólnie z kryminalnymi z komisariatu w Śródmieściu weszli do mieszkania i zatrzymali w nim 50-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego o kradzieże z włamaniem. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli w mieszkaniu m.in. ukradziony rower oraz pozostałe rzeczy. Sprawca trafił do policyjnego aresztu i usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. W całości odzyskane mienie trafiło już do pokrzywdzonych.  Funkcjonariusze nadal pracują nad tą sprawą i ustalają, czy mężczyzna ma związek z innymi podobnymi zdarzeniami.

Za tego typu przestępstwo grozi kara 10 lat więzienia.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama