niedziela, 25 września 2022 21:52
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policyjni wodniacy pomogli żeglarzom na Zatoce Puckiej

Policjanci z komisariatu wodnego gdańskiej komendy mł. asp. Krystian Baliński wspólnie z mł. asp. Łukaszem Frączek pomogli dwóm osobom żeglującym po Zatoce Puckiej. Żeglarze wpadli do wody, gdy ich żaglówka wywróciła się na silnym wietrze.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policyjni wodniacy pomogli żeglarzom na Zatoce Puckiej
Autor: KWP Gdańsk

Gdańscy wodniacy dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. O tym, jak bardzo obecność policjantów jest potrzebna, przekonali się 21 i 26-letni żeglarze, mieszkańcy województwa mazowieckiego.

W minioną sobotę ( 6 sierpnia br.) około godziny 16:00 dyżurny puckiej Policji otrzymał z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgłoszenie o wywróceniu się łodzi żaglowej na Zatoce Puckiej. Dwóch mężczyzn miało wpaść do wody.

Zespól wodny natychmiast ruszył z pomocą. Po dotarciu na miejsce w odległości 400 metrów od wywróconej do góry dnem żaglówki dryfowali w wodzie dwaj mężczyźni.

Mężczyźni zostali podjęci na pokład łodzi policyjnej, gdzie udzielono im niezbędnej pomocy.

Zespół wodny przetransportował żeglarzy na brzeg a ich żaglówkę przy współpracy ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej odholowali na płyciznę.

Jak ustalono mieszkańcy województwa mazowieckiego byli trzeźwi, posiadali na sobie kamizelki ratunkowe, a przyczyną wypadku był silny wiatr, który wywrócił żaglówkę do górny dnem.

Szybkość działania i doświadczenie to z pewnością cechy funkcjonariuszy pełniących służbę na wodzie. Aby uniknąć podobnych wypadków należy przewidywać potencjalne zagrożenia i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Woda jest żywiołem i nie wolno jej lekceważyć.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama