niedziela, 25 września 2022 23:03
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dzielnicowy radził działkowcom, jak zabezpieczać swoje ogródki

Gdy okres letniego grillowania i spędzania wolnych chwil na działce w pełni, uaktywniają się również złodzieje, którzy tylko czyhają na pozostawiony wartościowy sprzęt w ogrodowych altankach. Dlatego też bytowscy dzielnicowi odwiedzają działkowców, rozdają im ulotki i przypominają o odpowiednim zabezpieczeniu tego, co przywożą i zostawiają na swoich ogródkach działkowych.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Dzielnicowy radził działkowcom, jak zabezpieczać swoje ogródki
Autor: KWP Gdańsk

Utrapieniem właścicieli ogródków działkowych w okresie letnim są kradzieże i włamania do altanek. Dlatego też, dzielnicowy asp. Dawid Borzyszkowski odwiedził działkowców, gdzie w rozmowach przekazywał im cenne rady i wręczał ulotki, na których wypisane były podstawowe zasady, jak ustrzec się przed wizytą nieproszonych „gości”.

Co należy zrobić, aby nasz działka była bezpieczna?

  • Zamykajmy na kłódkę lub zamek drzwi altanki, pomieszczeń gospodarczych,
  • Regularnie kontrolujmy stan zabezpieczeń. Kilkudniowa nieobecność właściciela i brak zmian na działce może zwrócić uwagę przestępcy i nakłonić go do włamania,
  • Właściwie zabezpieczmy sprzęt ogrodniczy, przechowując go w miejscu niewidocznym dla osób postronnych,
  • Podczas pobytu na działce zwracajmy uwagę na obce osoby kręcące się bez celu w okolicy - może to być sposób zbierania informacji przez złodziei,
  • W przypadku, gdy w altanie działkowej przechowujemy wartościowy sprzęt, np. kosiarkę do trawy, piłę spalinowa itp. pamiętajmy, aby sfotografować te urządzenia, zapisać numery fabryczne i w miejscu niewidocznym oznakować sprzęt w sposób wiadomy tylko dla właściciela – w przypadku kradzieży ułatwi to policjantom poszukiwanie skradzionego mienia, a po jego odzyskaniu pomoże zidentyfikować właściciela,
  • O bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami - poznać sąsiadów, wymienić się telefonami i wzajemnie zwracać uwagę na swoje ogródki i wszystkie niepokojące sytuacje.

O ewentualnym włamaniu należy jak najszybciej powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer 112. Nie dotykajmy niczego w domu, żeby nie zatrzeć śladów pozostawionych przez złodziei. Jeżeli to możliwe zapamiętajmy jak najwięcej szczegółów, które pomogą policjantom w znalezieniu sprawców włamania.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama