czwartek, 29 września 2022 13:40
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wielkie igrzyska branży IT w Gdańsku zakończone. Nowy rekord świata

Znamy wyniki III ogólnopolskich zawodów lekkoatletycznych dla programistów - Just Join Games 2022. Na Stadionie w Gdańsku setki uczestników wzięło udział w m.in. w rzucie dyskiem twardym czy pchnięciu monitorem. Jeden z nich ustanowił nowy rekord w konkurencji, która z przymrużeniem oka ukazuje ważny społeczny trend: utrzymywanie równowagi pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym.
  • Źródło: Jacek Dąbrowski
Wielkie igrzyska branży IT w Gdańsku zakończone. Nowy rekord świata
Źródło: Jacek Dąbrowski

Just Join Games, wyjątkowe wydarzenie z pogranicza technologii, sportu i biznesu, po raz trzeci połączyło setki pracowników polskiej branży IT. Programiści, testerzy, administratorzy sieci i inni praktycy sektora bawili się i integrowali w duchu zdrowej rywalizacji, biorąc udział w dyscyplinach powiązanych ze swoją pracą i pasją.

W porównaniu z poprzednią edycją, liczba zarejestrowaych uczestników tegorocznych Igrzysk wzrosła z ok. 300 do ponad 500 osób. Sportowcy reprezentujący ponad 50 firm wzięli udział w kilku zróżnicowanych konkurencjach wymagających siły, precyzji oraz szybkości. Rzut dyskiem twardym, pchnięcie monitorem, składanie klawiatury na czas, to tylko wybrane z nich.

Rezultaty osiągnięte w 2021 roku okazały się być naprawdę wyśrubowane. Przykładowo, jeden z uczestników rzucił dyskiem twardym na odległość aż 60 metrów, a kolejny pchnął monitorem na ponad 14 metrów! Podczas tegorocznej edycji rekordów tych nie udało się pobić, na co wpływ mogła mieć także pogoda, natomiast najlepszy wynik w historii padł w konkurencji work-life balance.

Adrian Tomaszewski reprezentujący firmę DeSmart utrzymał równowagę na specjalnej desce (trickboard) przez równą godzinę, poprawiając zeszłoroczny rekord o niemal 4 minuty. Nazwa dyscypliny nawiązuje do trendu obecnego w świecie IT i nie tylko. Chodzi o utrzymanie jak najlepszej równowagi pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym.

Biorąc udział w zmaganiach, uczestnicy mogli wesprzeć także szczytny cel. Część środków ze sprzedaży pakietów startowych organizatorzy przekazali na cele dobroczynne. Otwierając tegoroczne wydarzenie, Piotr Nowosielski, CEO Just Join IT, przekazał czek na kwotę ponad 13 000 zł dla Fundacji Sarigato, która w ramach akcji Hakersi wspiera dzieci z rodzin wykluczonych cyfrowo.

W tym roku zmagania podczas Just Join Games były wyjątkowe. Zawodnicy nie ulegli kapryśnej pogodzie i pokazali, że mimo niskiej temperatury i opadów deszczu najważniejsza jest dobra zabawa i wykręcanie jak najlepszych wyników. Z roku na roku zawody wchodzą na coraz wyższy poziom rywalizacji i organizacji, a liczba uczestników pokazuje, że wydarzenie na stałe wpisało się już do kalendarza świata IT. Jeszcze raz gratuluję osiągniętych wyników i zapraszam na kolejną edycję w przyszłym roku - powiedział Piotr Nowosielski, CEO Just Join IT, organizatora wydarzenia.

W klasyfikacji generalnej z 2 złotymi i 1 brązowym medalem zwyciężyła firma Cloudware. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy reprezentujący HTD Health (1 złoto, 2 srebra). Podium zamknęła ekipa z firmy Deloitte, zdobywając tyle samo medali co HTD Health, jednak z nieco gorszym czasem w dyscyplinie scrum olimpijski. Wszystkie wyniki w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej są dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku.

O Just Join IT

Just Join IT to najszybciej rozwijający się portal pracy dla branży tech w Europie. Miesięcznie w poszukiwaniu najlepszych ofert odwiedza go ponad 500 000 programistów i pracowników sektora IT. Od momentu założenia w 2017 roku firma rozwija się bez zewnętrznego finansowania. Jej założycielami są Piotr Nowosielski i Tomasz Gdański.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama