czwartek, 29 września 2022 14:17
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przetarg na nowoczesny skatepark w Parku Kilońskim

Ogłoszono przetarg na roboty budowlane w Parku Kilońskim, które zainicjują powstanie nowego skateparku w Gdyni. Inwestycja realizowana jest w ramach zwycięskiego projektu BO 2020.
  • Źródło: UM Gdynia
Przetarg na nowoczesny skatepark w Parku Kilońskim
Źródło: UM Gdynia

– Nie będzie to pierwsza realizacja inwestycji tego typu. Wybór tego zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego to jasny sygnał, że dotychczasowe skateparki przyjęły się znakomicie, a dzieci i młodzież uwielbiają na nich spędzać czas wolny. Tym z większą radością i ochotą zbudujemy kolejny – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Skatepark jest to specjalny tor przeznaczony do uprawiania sportów, takich jak jazda na deskorolce, hulajnodze, BMX-ie czy rolkach. Na istniejącej asfaltowej nawierzchni położona zostanie płyta betonowa, do której zainstalowane zostanie specjalne wyposażenie umożliwiające miłośnikom sportów ekstremalnych wykonywanie sportowych ewolucji.

– To kolejna inwestycja wybrana przez mieszkańców, dla mieszkańców. Cieszymy się, że możemy realizować takie zadania i liczymy, że po wybraniu wykonawcy robót i oddaniu skateparku do użytku będzie on spełniać swoje zadanieprzez długie lata – podsumowuje Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

W ramach projektu powstaną takie przeszkody, jak bank ramp, funbox z grindboxem + poręcz, quarter pipe, grindbox oraz poręcz prosta.

– Warto przypomnieć, że Od 2014 roku gdynianie mogą korzystać z jednego z największych i najnowocześniejszych w północnej Polsce obiektów tego typu, zbudowanego na Skwerze Sue Ryder – dodaje zastępca dyrektora.

Pozostałe skateparki znajdują się na skwerku im. Ireny Kwiatkowskiej 9 na Obłużu oraz na Leszczynkach pod Estakadą Kwiatkowskiego.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama