czwartek, 29 września 2022 12:21
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dzień bez samochodu czyli dzień dla Twojego zdrowia!!!

W czwartek, 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. To wydarzenie kończy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Tego dnia każdy posiadacz aktywnej Gdańskiej Karty Mieszkańca będzie mógł bezpłatnie podróżować komunikacją miejską w Gdańsku.
  • Źródło: UM Gdańsk
Dzień bez samochodu czyli dzień dla Twojego zdrowia!!!
Źródło: UM Gdańsk

Europejski Tydzień Mobilności (dawniej Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) jest obchodzony co roku w dniach 16–22 września. Kampania została zainicjowana w 2002 r. przez Komisję Europejską, a jej celem jest zachęcanie mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania np. jazdy na rowerze, czy też korzystania z komunikacji miejskiej.

Do 2021 r. z bezpłatnych przejazdów mógł korzystać jedynie właściciel lub współwłaściciel samochodu osobowego, na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu, teraz się to zmieniło. Zarządzenie w tej sprawie podpisała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama