czwartek, 29 września 2022 14:03
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

GDZIE SĄ NASZE WPŁATY? Nieprawidłowości w tczewskich Wspólnotach Mieszkaniowych. Podejrzana osoba z kierownictwa!

W ostatnich dniach otrzymaliśmy kilka bardzo niepokojących sygnałów odnośnie działalności kierownictwa administracji m.in. Wspólnot Mieszkaniowych przy ul. Jasia i Małgosi oraz ul. Wisławy Szymborskiej w Tczewie. Jak nas poinformowano, poszkodowanych tczewskich wspólnot może być więcej. Chodzi o rozliczenia finansowe dot. podstawowych kwot pochodzących z wpłat mieszkańców m.in. za media. Miały nie wpływać na konto instytucji świadczących usługi (m.in. za śmieci). Mieszkańcy prosili nas o ostrzeżenie innych grup lokatorskich o możliwym procederze. Policja bada sprawę, która jest na bardzo wczesnym etapie.
GDZIE SĄ NASZE WPŁATY? Nieprawidłowości w tczewskich Wspólnotach Mieszkaniowych. Podejrzana osoba z kierownictwa!
Autor: UM w Tczewie

Otrzymaliśmy list do redakcji następującej treści:

„Droga redakcjo Gazety Tczewskiej,

proszę o zainteresowanie się mediów działalnością biura nieruchomości działającej na terenie Tczewa oraz Gdańska, zajmującym się prowadzeniem wspólnot mieszkaniowych. M. Ś. (do wiad. redakcji). mająca swoje biuro w Tczewie, na przestrzeni ostatnich lat okradła na kwotę kilkunastu tysięcy złotych kilka wspólnot na terenie Tczewa. Sprawa wypłynęła w zeszłym tygodniu. M. Ś. przyznała się do zarzutów. Najgorsze jest to, że pozostałe wspólnoty, którymi zarządza nie wiedzą o tym fakcie, i żyją w niewiedzy. Nie mają pojęcia, że muszą dokonać sprawdzeń swoich rachunków bankowych pod kontem defraudacji środków. Z mojej wiedzy Ś. zarządza ponad 20 wspólnotami a tylko dwie jak na razie wykryły jej oszustwa. Proszę o nagłośnienie sprawy, ponieważ kobieta ma dalej dostęp do kont innych wspólnot i kto wie ile innych jeszcze okradła.”

(autor zastrzegł anonimowość imię i nazwisko do wiad. red.).


Proceder polegał na wykonywaniu przelewów na konto M. Ś. nie mających pokrycia w faktycznych kosztach wspólnoty.


- Na chwilę obecną wiadomo o kilku wspólnotach z Tczewa, które zawiadomiły prokuraturę i policję – informuje mieszkaniec (imię i nazwisko do wiad. Red.). - Wspólnoty przy ul. Jasia i Małgosi oraz Wisławy Szymborskiej i kilka innych. Na razie suma ze wszystkich wspólnot dochodzi do 400.000,00 zł a to jeszcze nie koniec. Kolejne wspólnoty sprawdzają swoje finanse i już wiadomo, że poszkodowanych będzie więcej.(-redakcja dysponuje informacjami o numerach budynków).


Jak sprawdziliśmy tczewska policja i Prokuratura Rejonowa w Tczewie zostały powiadomione. Sprawa jest jednak na bardzo wczesnym etapie i policja nie podaje żadnych szczegółów. Poprosiliśmy biuro prasowe policji w Tczewie o potwierdzenie, że postępowanie dot. m.in. wspólnoty przy ul. Wisławy Szymbrskiej w Tczewie, jest prowadzone.

 

- Dla dobra prowadzonych działań nie udzielamy na razie żadnych informacji w tej sprawie – oświadczyła st. post. Katarzyna Ożóg z Zespołu Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Prowadzimy jednak intensywne działania. Obecnie nie mogę zdradzać żadnych szczegółów m.in. dotyczących tego jak długo pracujemy nad sprawą. Postępowanie jest na bardzo wczesnym etapie. Jeżeli tylko będziemy mogli udzielić bardziej szczegółowych informacji na pewno powiadomimy państwa redakcję. Wkrótce opublikujemy także komunikat.


W ostatnich dniach otrzymaliśmy kilka informacji z różnych źródeł dotyczących nieprawidłowości w zarządzaniu wspólnotami mieszkaniowymi. We wszystkich pojawia się nazwisko Ś. Skontaktowaliśmy się z członkiem zarządu WM przy ul. W. Szymborskiej. Jak podkreślił lokator zależy mu na nagłośnieniu sprawy, by lokatorzy z innych wspólnot w Tczewie mieli czas na odpowiednią redakcję. Jak powiedział sam wraz z innymi mieszkańcami żyli przez dłuższy czas w nieświadomości tego, że nie są dokonywane podstawowe opłaty.

- Ta pani zarządzała minimum pięciom wspólnotami mieszkaniowymi, ale jest ich więcej – stwierdził przedstawiciel Zarządu WM przy ul. W. Szymborskiej. - Chodzi o nierozliczanie środków pochodzących wpłat wspólnotowych. W przypadku naszej chodzi przynajmniej o kwotę rzędu 100 tys. zł z samego tylko funduszu remontowego, co sprawdziliśmy. Prowadzimy dalsze analizy (…).


*Więcej o sprawie nieprawidłowości we Wspólnotach Mieszkaniowych w Tczewie opisanych w artykule w najbliższym 37 nr. Gazety Tczewskiej.


(tomm)


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama