czwartek, 29 września 2022 12:22
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

86-letni kierowca, wymusił pierwszeństwo 68-letniemu motocykliście

86- letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego kierując volkswagenem, wymusił pierwszeństwo prawidłowo jadącemu motocykliście. Doszło do wypadku, w wyniku którego ranny motocyklista trafił do szpitala. Policjanci, którzy pracowali na miejscu tego zdarzenia, zatrzymali 86- latkowi prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
  • Źródło: KWP Gdańsk
86-letni kierowca, wymusił pierwszeństwo 68-letniemu motocykliście
Źródło: KWP Gdańsk

Wczoraj  po godzinie 9:00 w Stegnie,  86-letni kierujący pojazdem vw passat, jadąc ulicą Gdańską, wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście, doprowadzając do wypadku, w wyniku którego ranny 68- letni motocyklista został przetransportowany do szpitala. Droga w tym miejscu na czas pracy policjantów była zablokowana. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy, sporządzili oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Sporządzono również szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności zdarzenia. 86- letniemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz dostosowanie prędkości do obecnie panujących warunków atmosferycznych. Pogoda jesienią potrafi być bardzo zdradliwa. Pamiętajmy również, aby nasze samochody były sprawne techniczne a my w trakcie kierowania wypoczęci i skupieni na jeździe. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama