czwartek, 29 września 2022 13:33
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przedłuż swojemu dziecku pakiet na bezpłatne przejazdy

Koniec września to czas, kiedy wszyscy rodzice, których dzieci korzystają z pakietu bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Gdańsku, powinni pomyśleć o jego przedłużeniu. Zanim jednak złożymy wniosek, należy sprawdzić, czy legitymacja szkolna dziecka ma pieczątkę ważności do 30 września 2023, a Karty Mieszkańca rodzica i dziecka są aktywne. Formalności związanych z przedłużeniem pakietu można dopełnić osobiście w Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148 lub online na stronie www.jestemzgdanska.pl.
  • Źródło: UM Gdańsk
Przedłuż swojemu dziecku pakiet na bezpłatne przejazdy
Źródło: UM Gdańsk

Zanim rozpocznie się składanie wniosku, należy sprawdzić czy nasze Karty mają aktywny pakiet mieszkańca 2022. Pakiet kosztuje 1 zł i pozwala nie tylko na korzystanie z bezpłatnych przejazdów, ale zapewnia również szereg innych udogodnień.

Jak dodać pakiet bezpłatnych przejazdów 2022/2023?

Wniosek można złożyć online, dzięki czemu uniknie się potencjalnych kolejek w punkcie obsługi w okresie wpływania zwiększonej liczby wniosków. Wystarczy zalogować się do swojego konta na www.jestemzgdanska.pl, dodać pakiet bezpłatnych przejazdów 2022/2023 oraz zdjęcie dziecka i poczekać na informację potwierdzającą rozpatrzenie wniosku.

Wniosek można złożyć również osobiście w Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148 (czynne od pon. do pt. od 8:00 do 18:00). Wówczas należy zabrać ze sobą uaktualnioną legitymację szkolną (z pieczątką ważności do 30 września 2023) oraz zdjęcie dziecka, zgodne z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego. Wizyta w Centrum Obsługi jest możliwa tylko po uprzednim zarezerwowaniu terminu na www.gdansk.pl/rezerwacja lub telefonicznie pod numerem +48 58 300 06 59 (infolinia czynna od 09:00 - 17:00 od pon. do pt.).

Szczegółowe informacje oraz instrukcje postępowania zawarte są na www.jestemzgdanska.pl.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama