niedziela, 1 lutego 2026 21:16
Reklama
Reklama

Szczepienia przeciw grypie

Od 1 września w placówkach medycznych na Pomorzu, m.in. w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej oraz aptekach, można zaszczepić się przeciw grypie.
  • Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia Pomorski Oddział w Gdańsku
Szczepienia przeciw grypie

Trzeba jednak pamiętać, że:

•             Szczepionki przeciwko grypie są tylko na receptę 

•             Dla kobiet w ciąży i osób powyżej 75 roku życia szczepionki są bezpłatne

•             Dzieci mogą być szczepione tylko w placówkach medycznych.

Ze szczepień przeciw grypie można skorzystać w placówkach medycznych i aptekach, które zgłosiły się do akcji szczepień. Listę takich podmiotów medycznych  z naszego województwa znaleźć można na stronie internetowej pomorskiego NFZ „klikając” na stronie głównej na odpowiednią grafikę  lub korzystając bezpośrednio z adresu (https://nfz-gdansk.pl/dla-pacjenta/szczepienia-przeciwko-grypie-sprawdz-gdzie-sie-zaszczepisz,9190). Na Pomorzu przeciw grypie można się szczepić w 308 placówkach medycznych, w tym w 101 aptekach.

Na stronie NFZ można też znaleźć szczegółowe informacje dotyczące osób uprawnionych do kwalifikowania do szczepień i ich wykonywania oraz szczepionek.

Prawo do częściowej refundacji szczepionki, zgodnie z zakresem wskazań refundacyjnych oraz na podstawie wystawionej recepty, mają m.in.:

•             osoby w wieku od 18 do 65 lat oraz dzieci w wieku od 2 do 5 lat – narażone na ryzyko wystąpienia powikłań pogrypowych

•             osoby w wieku powyżej 65 lat

•             dzieci od ukończenia 6. miesiąca życia do ukończenia 2 lat oraz dzieci i młodzież z przedziału wiekowego od 5 do 18 lat.

Decyzję o wysokości odpłatności za szczepienie podejmuje osoba wystawiająca receptę.

Dla pozostałych grup osób szczepionka przeciw grypie jest w pełni płatna. Pacjent pokrywa koszt preparatu, natomiast NFZ płaci za szczepienie.

 

Najwięcej zachorowań na grypę przypada na
okres styczeń – marzec. Najlepiej skorzystać ze
szczepień ochronnych już jesienią!

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -13°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama