piątek, 30 stycznia 2026 04:34
Reklama
Reklama

W Bobowie powstaną dwa nowe boiska i następne instalacje fotowoltaiczne

W rolniczej gminie powstaną w 2023 r. dwa nowe boiska. Planowane są także kolejne instalacje fotowoltaiczne. Przy szkole i hydroforni planowane są instalacje z magazynem energii do wykorzystania w sytuacjach kryzysowych.
W Bobowie powstaną dwa nowe boiska i następne instalacje fotowoltaiczne

- Jesteśmy gminą rolniczą, stąd priorytetem u nas jest produkcja dobrej polskiej zdrowej żywności i tym się szczycimy. Nasi rolnicy produkują dużo wysokogatunkowych zbóż – chwali wójt Sylwester Patrzykąt. - Stawiamy także na inwestycje proekologiczne, dlatego na terenach wyłączonych z rolnictwa, ziemiach słabszej klasy, powstają u nas farmy fotowoltaiczne – dodaje.

Takie farmy to dla gminy dochody do budżetu. 

- Mamy kilka wstępnych projektów budowy takich farm. Nasza gmina zainwestuje ok. 3 mln zł w instalacje fotowoltaiczne na wszystkich budynkach użyteczności publicznej (też na wiejskich świetlicach – red.). Wszystko po to, aby zmniejszyć te, tak obecnie wysokie, rachunki za prąd, co pozwoli nam w sposób znaczący ograniczyć wydatki budżetowe - poinformował wójt. 

Na zadanie Gmina pozyskała ok 98% dofinansowania z Rządowego Polski Ład. Przetargi zostaną ogłoszone w I kwartale 2023 (do 17 marca). 

Boiska
Z funduszu Rządowego Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dla wsi popegeerowskich, w Grabowie i Wysokiej powstaną dwa wielofunkcyjne boiska (z nawierzchnią poliuretanową). 

- Szacowany koszt budowy jednego boiska wyniesie około 1 mln zł. Nie wiadomo jak będzie po przetargach, z których pierwszy planujemy na koniec stycznia – zapowiada wójt.

- To będą typowe obiekty, które na pewno ucieszą mieszkańców wsi, bo na takim boisku można będzie także grać w siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego, piłkę nożną i ręczną – dodaje Sandra Czubek, podinspektor ds. Inwestycji, Promocji i Rozwoju Gminy Bobowo.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

jimmysingh 16.01.2023 20:28
Komentarz usunięty

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: -7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama