piątek, 30 stycznia 2026 00:55
Reklama
Reklama

Senior na drodze do… bezpieczeństwa

Policjantka ze starogardzkiej drogówki współuczestniczyła wczoraj w ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej prowadzonej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pn. „Senior na drodze do… bezpieczeństwa”, która skierowana jest do wszystkich osób powyżej 60 roku życia, ze szczególnym uwzględnieniem rowerzystów, kierowców i pieszych.
Senior na drodze do… bezpieczeństwa

Prowadzona w partnerstwie z Policją oraz Żandarmerią Wojskową ogólnopolska akcja ma na celu kształtować prawidłowe postawy i zachowania wśród seniorów 60+, budować współodpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg, oraz prowadzić do wzrostu świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. W ramach tego przedsięwzięcia Krajowa Rada Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym realizuje na terenie całego kraju cykl 50 warsztatów z udziałem seniorów. Jedno z tych spotkań odbyło się wczoraj po południu w Starogardzie Gdańskim w hali sportowej im. Gerarda Podolskiego, gdzie seniorzy między innymi mieli okazję spotkać się z ekspertem bezpieczeństwa ruchu drogowego, który mówił o najczęstszych niebezpieczeństwach występujących na drodze. Policjantka ze starogardzkiej drogówki wskazała seniorom najczęściej popełniane błędy, w wyniku których dochodzi do zdarzeń drogowych. Funkcjonariuszka przypomniała o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, zakazie używania telefonu komórkowego za kierownicą oraz w czasie przechodzenia na drugą stronę drogi, a także apelowała o noszenie elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego dla kierujących pojazdami. Policjantka nawiązała również do zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych i pośpiechu towarzyszącemu przygotowaniom i obchodom tego święta. Pani aspirant apelowała o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności w drodze na cmentarze i powrocie do domu. 

Przed budynkiem, w którym odbywało się spotkanie, funkcjonował bezpłatny warsztat rowerowy. Seniorzy, którzy na spotkanie przyjechali swoim rowerem, mogli bezpłatnie skontrolować jego podstawowe wyposażenie oraz bezpłatnie doposażyć jednoślady w obowiązkowe oświetlenie. Seniorzy, którzy na co dzień kierują autem, mogli bezpłatnie skorzystać z symulatora jazdy i uzyskać ocenę instruktora, który na bieżąco omawiał styl jazdy, występujące problemy i podpowiadał najlepsze rozwiązania.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony starogardzkich seniorów i z pewnością nie pozostanie bez znaczenia dla ich przyszłego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

dvdfd 22.10.2023 23:55
Komentarz usunięty

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Reklama
słabe opady śniegu

Temperatura: -7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama