sobota, 27 kwietnia 2024 09:42

Zacięte pojedynki i zmiana na stanowisku trenera. SPR Sambor Tczew - PreZero APR Radom 24:30

3 lutego piłkarki ręczne SPR Sambor Tczew podejmowały na własnej hali (hala II LO w Tczewie) drużynę PreZero APR Radom. Spotkanie nie było zbyt czyste. Nie obyło się bez wielu fauli.

Autor: Artur Wirkus

PreZero APR Radom prowadzona jest przez poprzedniego trenera Sambora - Adriana Kondraciuka. Pierwszy mecz między oboma drużynami był prawdziwym, sportowym thrillerem. Po dobrym meczu z Poznaniem „Samborzanki” dały swoim kibicom możliwość przeżycia sporych emocji. Walecznością i ofiarnością popisała się w tym meczu Aleksandra Puckowska. Za to skuteczność była po stronie bramkarki Radomia. Ten element mógł przyczynić się do niekorzystnego dla tczewianek wyniku. Trenerzy obu drużyn wykorzystali możliwości wszystkich przerw.

Samborzanki w końcu przegrały 6 punktami nawet pomimo faktu, że w pierwszej połowie prowadziły 5 punktami. Niestety końcowy wynik to 24:30 dla Radom. Widać było po nich, że zespoły za każdym razem obierały nieco inną taktykę. Dodajmy, że kibice zapełnili w ok. 3/4 trybuny.

*Przedstawiamy galerię zdjęć z tego meczu na Tczewska.pl

Niestety nie mamy dobrych wieści dla kibiców „Samborzanek”. 11 lutego piłkarki z Tczewa w meczu z Pogonią Szczecin musiały oddać wyższość swoim przeciwniczkom. Mecz zakończył się rezultatem 29:23.

W zespole piłkarek Sambora doszło ostatnio do sporych zmian. Na stronie facebook'owej zespołu czytamy oświadczenie zarządu klubu:

„Zarząd SPR Sambor Tczew informuje, że w dniu dzisiejszym, za porozumieniem stron, została rozwiązana umowa z trenerem Bartłomiejem Peplińskim. Trenerze, dziękujemy za pracę dla naszego klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze!”

Funkcję I trenera Sambora, co najmniej do końca trwającego sezonu, obejmuje Justyna Domnik, pełniąca dotychczas funkcję II trenera (dotychczasowa asystentka B. Peplińskiego).”