sobota, 31 stycznia 2026 13:30
Reklama
Reklama

Niebezpieczne znalezisko na polu w Pawłowie. Rolnik wykopał niewybuch

Podczas prac polowych w miejscowości Pawłowo w gminie Gardeja, rolnik natrafił na przedmiot przypominający pocisk. Po odkryciu niebezpiecznego znaleziska, niezwłocznie powiadomił policję. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, zidentyfikowali pocisk jako granat nasadkowy do karabinu Mauser kalibru 30 mm, pochodzący z czasów wojny. Do momentu przybycia saperów z Wrocławia, teren został zabezpieczony przez policję.
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Niebezpieczne znalezisko na polu w Pawłowie. Rolnik wykopał niewybuch

Źródło: Policja

Niewybuch zostanie przetransportowany na poligon i tam bezpiecznie zniszczony. Policja ponownie apeluje o ostrożność w przypadku odkrycia podobnych przedmiotów. Przenoszenie niewybuchów jest niezwykle niebezpieczne i może prowadzić do poważnych obrażeń lub śmierci. W takich sytuacjach należy jedynie oznaczyć miejsce znaleziska i natychmiast powiadomić służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -8°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 28 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama