piątek, 5 czerwca 2026 19:11
Reklama

Policjantki z Tczewa edukowały osadzonych w Areszcie Śledczym

Funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie odwiedziły Areszt Śledczy w Starogardzie Gdańskim, gdzie spotkały się z osadzonymi w ramach programu profilaktycznego „Stop promilom – prosta droga”. Spotkanie miało charakter edukacyjny i wpisywało się w działania resocjalizacyjne prowadzone w placówce.
  • Źródło: KPP Tczew
Policjantki z Tczewa edukowały osadzonych w Areszcie Śledczym

Źródło: KPP Tczew

Tematem rozmów było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także skutki prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Policjantki przypomniały o najważniejszych przepisach i obowiązkach kierowców, podkreślając, jak tragiczne konsekwencje może nieść jazda „na podwójnym gazie”. Zwróciły uwagę nie tylko na aspekty prawne, ale również na ludzkie dramaty wynikające z nieodpowiedzialnych decyzji za kierownicą.

Podczas spotkania funkcjonariuszki dzieliły się doświadczeniami z codziennej służby, opowiadały o autentycznych zdarzeniach drogowych i odpowiadały na pytania uczestników. Celem takich wizyt jest uświadamianie, jak istotne jest przestrzeganie przepisów oraz odpowiedzialne zachowanie – zarówno w ruchu drogowym, jak i w życiu codziennym.

Program „Stop promilom – prosta droga” ma na celu nie tylko profilaktykę, ale również budowanie refleksji nad własnym postępowaniem. Policja przypomina: każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo – wystarczy przestrzegać przepisów i nie być obojętnym na zagrożenia.

Stop promilom – bezpieczeństwo zaczyna się od nas samych! 
 

KPP Tczew


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 15°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył. Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu Autor komentarza: Bob sanders Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co? Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu” Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie! Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie! Autor komentarza: Agnieszka Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów. Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama