piątek, 30 stycznia 2026 15:37
Reklama
Reklama

Dzień Serca w zgodzie z naturą

19 września Starogard Gdański stał się sercem Kociewia, a to za sprawą wyjątkowego wydarzenia – Dnia Serca 2025 w zgodzie z naturą. Organizatorem było Kociewskie Centrum Zdrowia oraz Powiat Starogardzki, we współpracy z MOS Starogard Gd. Tegoroczna, 15. już edycja, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – blisko 450 osób skorzystało z szerokiej oferty bezpłatnych badań, konsultacji i porad.
  • Źródło: Pow. Starogardzki/ Gazeta Kociewska
Dzień Serca w zgodzie z naturą

Obchody rozpoczęły się od barwnego korowodu, który wyruszył spod budynku Starostwa Powiatowego. Uczestnicy – młodzież z powiatu starogardzkiego – maszerowali w radosnym nastroju, by dotrzeć na plac przed szpitalem, gdzie odbywały się główne wydarzenia.

- Dzień Serca to doskonała okazja, by przypomnieć wszystkim, jak ważne jest dbanie o zdrowie, a przede wszystkim o serce. Dziękujemy za tak liczny udział i zaangażowanie – mówiła Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, starosta starogardzki.

W trosce o zdrowie serca i nie tylko
Plac przed szpitalem wypełniły specjalistyczne busy i namioty, oferujące mieszkańcom szeroką gamę usług medycznych. W strefie medycznej można było skorzystać z EKG z poradą kardiologiczną, badań laboratoryjnych, konsultacji ginekologicznych oraz dietetycznych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się osteobus oraz słuchobus, które umożliwiały szybkie i wygodne badania.

Oprócz aspektu medycznego, ważną częścią wydarzenia była strefa społeczno-edukacyjna. Mieszkańcy mogli spotkać się z przedstawicielami policji, porozmawiać o bezpieczeństwie, a także uzyskać informacje na temat pieczy zastępczej oraz oferty edukacyjnej i wsparcia zawodowego. Nie zabrakło również atrakcji dla młodszych uczestników, którzy mogli skorzystać z licznych gier i zabaw.

Rywalizacja szkolna
Jednym z kluczowych elementów obchodów Dnia Serca był konkurs dla szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: rolka o tematyce Dnia Serca oraz rywalizacja sportowa. Punkty z obu kategorii sumowały się, co dało ostateczny wynik:

Najlepsza rolka:

  1. Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”
  2. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Czarnej Wodzie
  3. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Włodzimierza Mykietyna w Skórczu

Zawody sportowe:

  1. Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”
  2. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Bolesławowie
  3. I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

Ogólne zwycięstwo: Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

Loteria z nagrodami
Zwieńczeniem obchodów Dnia Serca była emocjonująca loteria, w której szczęśliwi zwycięzcy otrzymali rowery oraz kaski bezpieczeństwa. Nagrody wręczali: starosta starogardzki Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, wicestarosta Witold Sykutera, prezes zarządu Kociewskiego Centrum Zdrowia Adam Magiełka oraz przedstawiciele starostwa i szpitala.

Dzień Serca 2025 to kolejny dowód na to, jak ważne są inicjatywy zdrowotne i integrujące lokalną społeczność. Cieszymy się, że mieszkańcy powiatu starogardzkiego chętnie uczestniczą w takich wydarzeniach i mamy nadzieję, że będą one miały pozytywny wpływ na ich zdrowie oraz aktywność fizyczną.



 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama