piątek, 26 grudnia 2025 17:31
Reklama

Mógł kogoś zabić! Wracamy do sprawy pijanego kierowcy z Semlina, który jechał autem na trzech kołach

Do skrajnie niebezpiecznego zdarzenia doszło w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. W czwartek, 25 grudnia, około godziny 20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który stwarzał ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna poruszał się poważnie uszkodzonym samochodem, jechał slalomem i zagrażał innym uczestnikom ruchu.
Mógł kogoś zabić! Wracamy do sprawy pijanego kierowcy z Semlina, który jechał autem na trzech kołach

Już z treści zgłoszenia wynikało, że kierujący może znajdować się pod silnym wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Na miejsce natychmiast skierowano patrol Policji, który szybko namierzył i zatrzymał pojazd.

Za kierownicą siedział 33-letni mężczyzna w stanie skrajnego upojenia alkoholowego. Jak przekazał nam asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, badanie wykazało, że kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy Policji. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Na szczególne uznanie zasługuje postawa świadka, który nie zignorował zagrożenia i natychmiast powiadomił służby. Niewykluczone, że to właśnie jego reakcja zapobiegła tragedii, o której dziś moglibyśmy pisać.

Przypomnijmy: pijani kierowcy to jedno z największych zagrożeń na polskich drogach. Tylko w 2024 roku funkcjonariusze Policji ujawnili 92 324 nietrzeźwych kierujących, co oznacza średnio 252 osoby dziennie. Trudno nawet oszacować, ilu pijanym kierowcom udało się uniknąć kontroli drogowej.

Dlatego po raz kolejny apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu za kierownicą – nawet niewielka ilość zaburza percepcję, refleks i ocenę sytuacji. Świadków takich zdarzeń prosimy o zdecydowaną reakcję: uniemożliwienie dalszej jazdy, jeśli to możliwe, oraz niezwłoczne powiadomienie Policji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama