wtorek, 30 grudnia 2025 14:59
Reklama
“Powojenne pamiątki” znalezione w lesie

Prawdopodobnie odkrył niewybuchy — na miejscu saperzy i policja

W lesie na terenie powiatu tczewskiego mieszkaniec natrafił na przedmioty przypominające niewybuchy z II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli miejsce i zaczekali na patrol saperski.
  • Źródło: KPP Tczew
Prawdopodobnie odkrył niewybuchy — na miejscu saperzy i policja

Autor: KPP Tczew

Do tczewskiej jednostki Policji wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca powiatu tczewskiego dotyczące ujawnienia w lesie przedmiotów, które najprawdopodobniej pochodzą z okresu II wojny światowej. Zgłaszający zachował się odpowiedzialnie i niezwłocznie poinformował służby. Na miejsce skierowano policjantów, w tym funkcjonariusza z uprawnieniami pirotechnicznymi. Po wstępnych czynnościach potwierdzono, że ujawnione przedmioty mogą być niewybuchami. Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego policjanci zabezpieczają teren, dbając o bezpieczeństwo osób przebywających w okolicy.


Policjanci przypominają, jak należy postępować w przypadku odnalezienia podobnych przedmiotów. Nie wolno ich dotykać, przenosić ani odkopywać. Należy spokojnie oddalić się od miejsca znaleziska, zapamiętać jego położenie i powiadomić odpowiednie służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.


Apelujemy również o informowanie osób znajdujących się w pobliżu oraz zwracanie szczególnej uwagi na dzieci. Odpowiedzialne zachowanie i szybkie zgłoszenie pozwalają służbom bezpiecznie przeprowadzić dalsze działania.


 

KPP Tczew


 


 


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
opady śniegu

Temperatura: 0°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 35 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama