piątek, 24 kwietnia 2026 13:23
Reklama
MISTRZOSTWA TCZEWA W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC 2026

Tczewscy siłacze rywalizowali o tytuł Mistrza Tczewa. Emocje, pot i imponujące wyniki

W sobotę, 18 kwietnia odbyły się VII Mistrzostwa Tczewa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Oficjalnego otwarcia dokonał prezes Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji Krzysztof Bejgrowicz. W kategorii do 110 kg zwyciężył Krystian Librecht a w rywalizacji powyżej 110 kg - Michał Poczynek.
  • Źródło: TCSiR
Tczewscy siłacze rywalizowali o tytuł Mistrza Tczewa. Emocje, pot i imponujące wyniki

Autor: TCSiR

Tczewska rywalizacja „siłaczy” od lat słynie z wyjątkowej, niemal rodzinnej atmosfery i również w tym roku tradycja ta została podtrzymana. Kibice oraz zawodnicy mogli liczyć na dzień pełen sportowych emocji, widowiskowych prób oraz dużą dawkę pozytywnej energii.W tegorocznych zmaganiach wzięło udział łącznie 26 osób. Rywalizacja została podzielona na 8 kategorii:

Kobiety: kategoria OPEN.

Mężczyźni: kategorie wagowe do 67,5 kg, do 75 kg, do 82,5 kg, do 90 kg, do 100 kg, do 110 kg oraz powyżej 110 kg.

Każdy startujący miał do dyspozycji trzy próby. O ostatecznej klasyfikacji decydował przelicznik według tabeli Wilks’a, pozwalający na obiektywne porównanie siły zawodników o różnej wadze ciała. 

 

WYNIKI KOŃCOWE

Kategoria OPEN kobiet:

 

I miejsce: Dominika Tuskowska wynik wg WilkS'a 115,044 punktów

 

II miejsce: Nadia Boichuk wynik wg WilkS'a 68,682 pkt.

 

 

 

Kategoria wagowa do 67,5 kg mężczyzn:

 

I miejsce: Robert Nowomiejski wynik wg WilkS'a 78,52 pkt.

 

 

 

Kategoria wagowa do 75 kg mężczyzn:

 

I miejsce: Andrzej Skibicki wynik wg WilkS'a 113,491 pkt.

 

II miejsce: Jacek Piech wynik wg WilkS'a 112,2345 pkt.

 

III miejsce: Kamil Szaramowicz wynik wg WilkS'a 107,895 pkt

 

 

 

Kategoria wagowa do 82,5 kg mężczyzn:

 

I miejsce: Piotr Mertens wynik wg WilkS'a 124,59275 kat. 

 

II miejsce: Bogdan Kropidłowski wynik wg WilkS'a 88,751 kat.

 

III miejsce: Damian Fergon wynik wg WilkS'a 78,5105 kat.

 

 

 

Kategoria wagowa do 90 kg mężczyzn:

 

I miejsce: Paweł Zadrożny wynik wg WilkS'a 102,496 kat.

 

II miejsce: Andrzej Poniatowski wynik wg WilkS'a 81,75 kat.

 

III miejsce: Sebastian Weroniecki wynik wg WilkS'a 70,305 kat.

 

 

 

Kategoria wagowa do 100 kg mężczyzn:

 

I miejsce: Maciej Poniatowski wynik wg WilkS'a 104,4865 kat.

 

II miejsce: Bohdan Horbach wynik wg WilkS'a 100,512 kat.

 

III miejsce: Michał Kurnikowski wynik wg WilkS'a 95,41925 kat.

 

 

 

Kategoria wagowa do 110 kg mężczyzn:

 

I miejsce: Krystian Librecht wynik wg WilkS'a 118,38 kat.

 

II miejsce: Tomasz Maszota wynik wg WilkS'a 115,82725 kat.

 

 

 

Kategoria wagowa powyżej 110 kg mężczyzn:

 

I miejsce: Michał Poczynek wynik wg WilkS'a 69,42 kat.

 

II miejsce: Damian Nowak wynik wg WilkS'a 61,974 kat.

 

 

Dodajmy, że wyniki zawodów ustalano na podstawie stosunku współczynników wagi i wyniku. Wysokość średniej plasowała zawodnika na konkretnym miejsce. W ten sposób waży się m.in.  kolejność miejsc na podium.  

Na zakończenie, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najlepsi trzej zawodnicy w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani pucharami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. oraz sponsora: Odżywki Wariat. 

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową postawę i gratulujemy osiągniętych wyników. Słowa wdzięczności kierujemy również do osób zaangażowanych w techniczną obsługę wydarzenia , sponsora Odżywki Wariat za wsparcie w przygotowaniu nagród oraz firmy FAN - TOM Ratownictwo Medyczne za profesjonalne zabezpieczenie medyczne imprezy.

 

opr. (tomm)/TCSiR

Fot. TCSiR

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 17°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama